Svědík ve svém návratu do ligy zvítězil nad Baníkem. Je to jen malý krok, varuje

Svědík ve svém návratu do ligy zvítězil nad Baníkem. Je to jen malý krok, varuje

Novopečený trenér Slovácka Martin Svědík zažil výborný ligový debut na lavičce uherskohradišťského týmu a na hřišti Baníku Ostrava jeho svěřenci zvítězili vysoko 3:0. Přesto Svědík zůstává nohama na zemi a nechce, aby od Slovácka někdo očekával zázraky.

V minulé sezóně Svědík vedl Jihlavu, která poté sestoupila do druhé ligy. Nyní ale převzal právě trápící se Slovácko, které po výměně koučů konečně zvítězilo. Nástupce trenéra Vlachovského ve svém debutu porazil Baník Ostrava, jehož forma jde nyní postupně dolů, na jeho vlastním hřišti 3:0.

„V úvodu nás soupeř přitlačil, ale postupně jsme se osmělovali do útoku. A vše gradovalo pěknou kombinací při tom našem prvním gólu,“ cituje kouče server idnes. "Za čtrnáct dnů neuděláte žádné velké zázraky, ale to základní v mužstvu bylo. My jsme se zaměřili na agresivnější obrannou činnost, abychom soupeři znepřijemňovali už rozehrávku," popsal Svědík svoji prozatímní práci.

"A právě to bylo velmi dobré. V útoku jsme se snažili o přímočařejší hru. Zápasy se rozhodují v šestnáctce," věří kouč Slovácka. Ten ale zůstává nohama na zemi. Je si vědom toho, že za čtrnáct dní se zázrak udělat nedá. Přesto doufá v lepší zítřky.

"Otevřeně jsem pojmenoval, co mi vadí. Na tom pracujeme. Nechci říkat, že jsem přišel a jde to. Trenéři přede mnou také odvedli skvělou práci. Jen jsem hru trochu usměrnil. Ale je období, kdy se nedaří. Na mně bylo, abych nastolil pohodu v kabině, dal impuls a změnil nějaké věci. To se dnes podařilo. Ale je to jen malý krok. Před námi je těžká práce," ukončil Svědík.