Bude z Jiráčka na stará kolena krajní bek?

Bude z Jiráčka na stará kolena krajní bek?

Na nezvyklém postu levého krajního obránce se postavil ve zlínském dresu kapitán celku Petr Jiráček a měl tak zásluhu nejen na čistém kontě Fastavu, ale především třech bodech v duelu s Opavou, který domácí celek vyhrál 2:0.

„Už v Plzni i v Německu jsem odehrál něco v obraně. Na tom kraji je to trochu podobné, takže to pro mě nebyla úplná novinka,“ prozradil Jiráček, který zaskakoval za absentujícího Lukáše Bartošáka.

„Nejhorší bylo hlídat náběhy útočníků. Uprostřed je vidět pohyb, na kraji musí člověk koukat více kolem sebe. Je to hodně o sprintech. Je třeba často zařadit zpátečku. Kdyby mi bylo o sedm let méně, tak by to bylo lepší,“ pokračoval v rozhovoru pro klubovou televizi.

„Celkem se nám to povedlo. Kluci hráli dobře. Soupeř si nevytvořil žádné stoprocentní šance,“ řekl Jiráček, který možná na kraji obrany nastoupí i v dalším zápase. „To je otázka na trenéra. Lukáše si teď všichni dobírají, že přišel o místo v základní sestavě, ale je to v žertu,“ naznačil.

„Jsme rádi, že jsme druhou část sezony nastartovali dobře. Dotáhli jsme trochu špici a odskočili spodku. Víme, že je to vrtkavé, a že nás každé zaváhání může stát body. Musíme se držet našeho stylu a věřit, že bude úspěšný,“ dodal Jiráček.