Bída v Madridu: Realu chybí přístup, týmovost a schopnost správně reagovat

Prohrát? Pro Real Madrid poměrně vzácná záležitost. Alespoň tedy do začátku letošní sezony. V té se bílý balet trápí a to tak, že výrazně. Změna na trenérské lavičce sice španělskému velkoklubu pomohla, ale už i Santiago Solari poznal, jaké to je padnout… A kdyby jen to. Dostat výprask 0:3 od Eibaru!

Bída v Madridu: Realu chybí přístup, týmovost a schopnost správně reagovat

Jen šest výher ze třinácti zápasů a hned pět porážek! Bilance Los Blancos v letošním ročníku LaLigy je tristní. Nebýt častých ztrát největších rivalů, mohlo by manko na lídra činit klidně 15 bodů, takhle ze šestého fleku Real na vedoucí Barcu ztrácí bodů jen pět.

Jenže problémů je mnohem více. Po odchodu Cristiana Ronalda a především kouče Zinedina Zidana se nedaří nic. Ofenziva je bídná. Pouhých dvacet branek je třeba v porovnáním s 35 góly v režii Blaugranas tristní. Ještě horší je ale obrana. Ta inkasovala už 19x! Hůře je na tom v lize jen čtveřice klubů.

I proto mají stopeři často o čem přemýšlet. Naposledy se zrovna dvakrát nepředvedli v Eibaru… „Když nemáte správný přístup, jde všechno mnohem hůř. A když ten správný přístup má váš soupeř, dopadne to tak, jak to dopadlo teď,“ řekl po výprasku novinářům.

„Eibar hrál přímočaře a hodně nám hru zkomplikoval,“ vykládal Ramosův parťák z defenzivy Raphael Varane a pokračoval: „Nezvládnuté osobní souboje nás stály zápas. Nedokázali jsme reagovat na jejich vysunutý presing a neměli jsme odražené balony.“

„Máme kvalitní hráče, ale nedaří se nám hrát týmově. Nedokázali jsme najít vhodné řešení. Snažili jsme se předvést naši hru, ale nešlo to. Všichni se musí nad sebou zamyslet a zlepšit se,“ dodal Varane.