Ščasný o posilách: Víme, že potřebujeme zvýšit kvalitu na některé posty. Dál bych to ale nerozváděl

Ščasný o posilách: Víme, že potřebujeme zvýšit kvalitu na některé posty. Dál bych to ale nerozváděl
OBSAHUJE VIDEO

Sparťanský scénář před oslavami 125. narozenin byl jasný - porazit Jablonec. To se však letenské družině v Generali aréně nepovedlo i kvůli neproměněné penaltě Nicolae Stanciua. Kouči Zdeňku Ščasnému se proto víkendový duel hodnotil špatně...

"Ztratili jsme dva body. Zadruhé jsme pokazili oslavy. Jediné pozitivum bylo, že jsme Jablonec nepustili do nějaké šance. Nicméně nám chyběla kvalita směrem nahoru. Myslím si, že v prvním půli jsme to mohli zvládnout lépe. Ve druhé půlce jsme chtěli se zápasem něco udělat. Nezvedlo se to, i když jsme je dostali pod tlak. Chyběla nám trpělivost a kvalita ve finální fázi. Vyvrcholilo to neproměněnou penaltou. Projevilo se, že Kanga při výstavbě dokáže dát mužstvu kvalitu a to tam dnes nebylo. To není výmluva, ale fakt," konstatoval šéf Šurala, Štětiny, Costy a spol.

Na pravé straně defenzivní řady operoval jednadvacetiletý Tomáš Wiesner. "Důvodů bylo samozřejmě víc. Normálně by hrál na pravém beku Chipciu, Stanciu zprava. My jsme ale do středu hřiště při absenci Šáčka a Kangy neměli nikoho. Vácha trénuje čtyři dny. Vypadl nám Sáček, Kaya a ráno Štetina. Modlil jsem se, aby se v obraně nic nestalo. To ale neznamená, že jsme to neměli zvládnout líp. Takže Stanciu musel hrát na osmičce. Musel by hrát Vukadinović. On je vyloženě brejkový a není kombinační. Proto jsme dali Chipcia nahoru, na pozici, kde hraje v národním týmu. Wiesner určitě nezklamal. Ba naopak. Myslím, že na tom, že hrál první zápas, zaslouží absolutorium," pokračoval na webu sparta.cz trenér a sportovní ředitel v jedné osobě.

Podle některých hlasů chyběla Spartě jiskra. "Už jsem ten názor slyšel. V sobotu v tréninku byl tým živý a agresivní. Jablonec začal aktivně a věděli jsme, že při absenci Kangy to mohl být problém. Myslím, že suplovat Kangu je skoro nemožné. Nemyslím si, že by ho měl někdo suplovat. Měli jsme tam Frýdka a Stancia. Byť byl Frýďas podle mého názoru nejlepší na hřišti, není Kanga. Stanciu se cítí na jiných místech lépe, ale jinam jsme ho vzhledem k absencím dát nemohli. Nemyslím si, že by tam byl jediný hráč, který by měl malé nasazení. Spíš to bylo kvalitou naší hry. My jsme Jablonec pustili k tomu, že se hrálo nahoru dolů a to jsme nechtěli," doplnil.

Co případné zimní posílení, nebo návraty marodů Drchala a Zahustela? "My to konzultujeme s doktory, ale nechceme to uspěchat. Určitě je ale jednou z možností, že Drchala s sebou vezmeme na Moravu. Plnohodnotné výkony od něj ale čekáme až na jaře. To samé Zahustel. A noví hráči? Asi by nebylo vhodné, abych to komentoval. Máme v tom celkem jasno, že potřebujeme zvýšit kvalitu na některé posty. Dál bych to ale nerozváděl," uzavřel stránkami sparta.cz citovaný blízký spolupracovník Tomáše Rosického.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.