Pulkrab: Slávisti nejsou žádní supermani. Vůbec bych nemluvil o tom, že je nereálné je dohnat

Jednadvacetiletý sparťanský útočník Matěj Pulkrab zasáhl v této ligové sezoně do deseti zápasů ze šestnácti. V základní sestavě letenské družiny figuroval šestkrát a během 478 minut poskytnutého času se mu podařilo jednou skórovat, když v říjnu pokořil obranu Mladé Boleslavi.

Pulkrab: Slávisti nejsou žádní supermani. Vůbec bych nemluvil o tom, že je nereálné je dohnat

Šance měl jak v předposledním kole na půdě Karviné, tak v posledním domácím klání proti Jablonci, nicméně v Generali aréně trefil pouze tyč a sám cítí, že by se znovu potřeboval zapsat mezi střelce, neboť sebevědomí samozřejmě roste zejména s produktivitou...

"Už bych potřeboval dát gól," ozřejmil sparťanský odchovanec s krátkou minulostí ve Slovanu Liberec, kde si deseti brankami za sezonu utvořil osobní rekord.

Po neděli ho mrzela nejen vlastní produktivita, ale také další domácí ztráta. "Nemělo by se stávat, abychom doma nedali gól. Pokazili jsme oslavy. Atmosféra parádní, ten začátek, zpívaná sparťanská hymna, dresy. Ale ten výsledek," připomněl nepříliš povedené oslavy 125. narozenin kolega Tetteha, Golgola, Šurala a spol.

Ačkoliv už Sparta ztrácí na vedoucí Slavie devět bodů, což není málo, ofenzivně laděný svěřenec kouče Zdeňka Ščasného ještě stále zbraně neskládá. "Jednoznačně se dohnat dá. Čeká nás hodně zápasů, hrajeme ještě třikrát na podzim, pak celé jaro, nadstavba. Ještě s nimi budeme hrát dvakrát, doufejme tedy. Myslím si, že slávisti nejsou žádní supermani a můžou ztrácet body jako každý jiný tým. Vůbec bych nemluvil o tom, že je nereálné je dohnat," navnadil letenské publikum mládežnický reprezentant Česka, jehož mužstvo čekají tento týden souboje v Opavě a na Slovácku.