Italský vicepremiér sepsul trenéra AC Milán: Borini už běhal jako moje babička

AC Milán o víkendu remizoval v Římě s tamním Laziem 1:1 a na šlágru Serie A bylo mimo jiné pozoruhodné i to, že se ho kouč hostů Gennaro Gattuso rozhodl odehrát bez jediného střídání a příchodu čerstvých sil.

Italský vicepremiér sepsul trenéra AC Milán: Borini už běhal jako moje babička

Jen pro srovnání - jeho protějšek Simone Inzaghi udělal ve druhém dějství tři změny. Čtyřicetiletého trenéra za to následně kritizoval i italský vicepremiér Matteo Salvini, jenž je velkým fanouškem Rossoneri...

"Nechápu, na co čekal. Na prodloužení? Bylo tam několik hráčů, kteří byli viditelně vyčerpaní. Fabio Borini už běhal jako moje babička. Nemusím mít zkušenosti trenéra, abych to poznal. To zjistí i běžný fanoušek, zatímco si doma u televize dělá těstoviny," pustil se webem aktualne.cz citovaný Salvini do šéfa Donnarummy, Susa, Biglii, Bakayoka a spol.

Někdejší zarputilý záložník mu však vzkázal, aby se držel politiky a do hry s kulatým nesmyslem se nepletl. "Já se nevyjadřuji k politice, protože jí nerozumím. Takže mu mohu vzkázat jen to, aby se držel politiky. Naše země má tolik problémů a vicepremiér mluví o fotbale… To ukazuje, že jsme opravdu ve špatné situaci," kroutil hlavu Gattuso, jenž před příchodem na San Sira trénoval v Pise, OFI Kréta, Palermu a Sionu.

Mistr světa z roku 2006 už vede milánský kolos přesně rok. V aktuálním vydání Serie A to však není žádná sláva - osmnáctinásobný mistr země, jehož ve věčném městě osobně sledovali Leonardo i Paolo Maldini, je pátý s patnáctibodovou ztrátou na vedoucí Juventus.