Sparta na Tetteha nalepila zimní cedulku "neprodejný" a mapuje nejlepšího střelce slovenské ligy

Sparta na Tetteha nalepila zimní cedulku "neprodejný" a mapuje nejlepšího střelce slovenské ligy

Sparta je v souvislosti se zimním přestupovým obdobím spojována hned s několika jmény včetně čtyřiadvacetiletého slovinského reprezentanta s jedenácti mezinárodními starty Andraže Šporara.

Ten aktuálně pálí v nejvyšší slovenské soutěži za Slovan Bratislava a je jasně nejlepším střelcem ligy, když čtrnáct dosavadních vystoupení přetavil ve 13 přesných zásahů.

Ofenzivní hvězda ze stadionu Pasienky v minulosti oblékala trikoty švýcarské Basileje či německé Arminie Bielefeld, s tím, že lídr slovenské ligy si ji pořídil v úvodu letošního roku za 600 tisíc eur ze Švýcarska, kam svého času putoval za 3 miliony eur.

Mezi další jména, která jsou v lednu mediálně posíláná do Generali arény, patří Bořek Dočkal, FIlip Panák, Martin Hašek ml. i David Moberg Karlsson.

Co se týče možných odchodů, v kuloárech jsou zmiňováni Josef Šural, Vukadin Vukadinovič, Bogdan Vatajelu či Semih Kaya, jenž má v Generali aréně nadstandardní osobní podmínky.

Případný prodej se měl podle některých mediálních výstupů týkat také nejlepšího střelce klubu Benjamina Tetteha, který je ve Spartě teprve pár měsíců. Vedení slavného "S" však informovalo agenta ghanského hráče, že v zimě na prodej nebude. Na sedmičce totiž autor osmi ligových tref s minulostí v Uherském Hradišti či vršovickém Ďolíčku právě teď oplývá statusem "nepostradatelného".

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.