Na Šurala se ptali východoevropští obři. Nyní mají být ve hře Videoton i New York City FC

Na Šurala se ptali východoevropští obři. Nyní mají být ve hře Videoton i New York City FC

Osmadvacetiletý Josef Šural, jenž během letenského podzimu navlékal kapitánskou pásku, se stále v Generali aréně nedohodl na nové smlouvě a původní kontrakt mu vyprší jž za sedm měsíců.

Pakliže nedodje k dohodě s vedením v průběhu zimy, bývalý útočník Liberci či Brna by se mohl odebrat do zahraničí a to jak v rámci Starého kontinentu, tak dokonce za oceán.

Ačkoliv má mít člen širšího reprezentačního kádru vylepšené podmínky, k podpisu pořád nedošlo. "Stále se jedná. Přístup z obou stran je velmi korektní a prodloužení smlouvy by bylo nejlepší variantou. Pro Pepu je setrvání ve Spartě prioritou," citoval web sport.cz slova agenta Pavla Zíky.

Pokud by to na Letné nevyšlo, odchod k české konkurenci nehrozí. "Není reálné, že by Pepa odešel do některého jiného českého klubu," pokračoval serverem sport.cz citovaný manažer z agentury Global Sports.

Zahraniční zájemci včetně atraktivní MLS, kde by si mohl teoreticky zahrát se španělským ostrostřelcem Davidem Villou, už se rýsují. "Oslovil nás Videoton Vidi, maďarský účastník Evropské ligy. Kontakt máme i z týmu New York City, který spolupracuje s Manchesterem City, V létě se o Pepu zajímalo Dynamo Moskva či oba velké bělehradské kluby, Crvena zvezda a Partizan," uzavřel Zíka, jehož slova vyšla na sport.cz.

Šural, který v této sezoně Fortuna:ligy skóroval třikrát, je ve Spartě od ledna 2016. Jediný titul však získalna stadionu U Nisy v sezoně 2011/2012.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.