Explzeňský Matějů v Itálii boural v opilosti, jeho spoluhráč z Brescie Špalek urážel policii

Explzeňský Matějů v Itálii boural v opilosti, jeho spoluhráč z Brescie Špalek urážel policii

Mladý obránce Aleš Matějů, který v současnosti hraje v Serii B za Brescii, v jejímž dresu nastoupil v sezoně do devíti duelů, měl před pár dny na Apeninském poloostrově autonehodu.

Jak zaznělo na Gazzetta dello Sport, dvaadvacetiletý zadák se nad ránem vracel z diskotéky a v krvi mu policie naměřila 1,5 promile alkoholu, což je třikrát více, než povolují italské předpisy.

Opilý Matějů, jenž v minulosti oblékal trikoty Příbrami a Viktorie Plzeň, nezvládl řízení a naboural do zdi a měl štěstí v neštěstí, neboť ho nehoda stála pouze stehy na lokti.

S defenzivně laděným borcem, který v Itálii hostuje z anglického Brightonu, jenž si ho svého času pořídil za 2,5 milionu eur, byl ve voze také jeho slovenský kolega Nikolas Špalek, jemuž se nic nestalo.

Incident je nyní vyšetřován italskou policií. Matějů by mohl přijít o řidičský průkaz na dva až tři roky. Podle všeho ho nemine ani pokuta dva až tři ticíce eur, čili 52 až 78 tisíc korun.

Trestu neunikne ani o rok mladší a o něco méně vytíženější exžilinský záložník Špalek, neboť urážel zasahující policisty.