Chvála Vaclíka neutichá. Spolu se Silvou a Ben Yedderem je lídrem Sevilly

Chvála Vaclíka neutichá. Spolu se Silvou a Ben Yedderem je lídrem Sevilly

LaLize vládne po třinácti hracích dnech Sevilla. To vše i přesto, že nedisponuje ani nejlepší ofenzivní a ani nejlepší defenzivní statistikou.

Méně branek než klub z Andalusie (14) dostaly celky Atlético, Deportivo Alavés, Espanyol, Valencia, Getafe a Real Valladolid.

Jen o číslech to ovšem není. Patrné je to na příkladu devětadvacetiletého brankáře Tomáše Vaclíka, jenž je na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána jasnou jedničkou a mladíkům Sorianovi a Garcíovi vůbec nedává šanci.

Český reprezentant s minulostí ve Spartě či Basileji zářil i v posledním kole proti Valladolidu, proti kterému si připsal již čtvrté čisté konto v právě probíhající sezoně Primera División.

V tomto směru jsou na tom lépe pouze Jan Oblak z Atlétika a Jordi Masip z Valladolidu, kteří už nepustili míč za svá záda v šesti případech.

Po posledním vystoupení byl kolega Muriela, Nolita, Promese či Jesúse Navase chválen jak tiskem, tak hlavním trenérem Pablo Machínem...

"Valladolid se v závěru zvedl a zatlačil nás. Bylo znát, že dělá vše proto, aby vyrovnal. Naštěstí máme úplně vzadu kvalitní obranu – Tomáše, který předvedl několik záslužných zákroků a pomohl nám zápas vyhrát," pronesl někdejší kormidelník Numancie či Girony.

Španělský list AS to pak napsal ve svém titulku více než jasně: "Vaclík, Silva a Ben Yedder jsou lídři Sevilly". Na první měsíce v novém prostředí docela pěkný výstup, ne?