Jeden z nejznámějších Japonců je na odchodu z Borussie. Jeho vysněnou soutěží je...

Jeden z nejznámějších Japonců je na odchodu z Borussie. Jeho vysněnou soutěží je...

Profesní životopis devětadvacetiletého japonského reprezentanta Shinji Kagawy je docela pěkný. Po svém příchodu z Cereza Osaka totiž oblékal dres dvou slavných značek, a sice Manchesteru United a Brussie Dortmund.

Nejvíce evropského času strávil v Signal Iduna Parku, kde je však momentálně odstaven mladšími talentovanými borci jako Jadon Sancho (18 let) či Christian Pulišič (20 let) a v této sezoně bundesligy zatím odehrál jen 98 minut čistého času, s tím, že v Lize mistrů je na osmadvaceti minutách.

Možná i proto promluvi svěřenec švýcarského kouče Luciena Favreho o tom, že by ještě jednou rád přestopil a pokud by si mohl vybrat, bylo by to do španělské LaLigy...

"Stále víc myslín na to, že chci změnit prostředí a mít nové výzvy. Jsem si jistý, že se ve své kariéře mohu posunout ještě výše," nechal se slyšet asijský spoluhráč Reuse, Alcácera, Witsela či Delaneye, který stál svého času 16 milionů eur.

Případnou Primera División označil za největší výzvu své kariéry. "Během posledních dvou tří let jsem přemýšlel, co mohu udělat, abych to zkusil ve Španělsku .Nemohu ukončit svou profesionální kariéru bez toho, abych nezkusil španělský fotbal," uzavřel dvojnásobný vítěz bundesligy i mistr Premier League ze sezony 2012/2013.

Na to, že by se na jeho slova chytili v Barceloně, Realu či Atlétiku, to nevypadá, nicméně co taková Sevilla, Espanyol, San Sebastian, Villarreal, Bilbao či Valencia?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.