Komličenko našel v Boleslavi štěstí a ta už se chystá uplatnit opci. Kolem však začíná kroužit Plzeň...

Komličenko našel v Boleslavi štěstí a ta už se chystá uplatnit opci. Kolem však začíná kroužit Plzeň...

Letošní čísla Nikolaje Komličenka v domácí nejvyšší soutěži jsou náramná - 15 vystoupení dokázal přestavit ve stejný počet branek a bezpečně kraluje ligovým střelcům.

Nynější kolega Matějovského, Přikryla, Konatého a spol. je ve městě automobilů na dvouletém hostování, které mu vyprší příští rok v červnu. Pakliže ho bude Boleslav chtít vykoupit, bude muset zaplatit ruskému Krasnodaru, kam se exliberecký útočník již vrátit nechce, přibližně 12 milionů korun.

"Zcela určitě chceme opci využít. Budujeme nový tým a Nikolaj bude jeho součástí," okomentoval situaci okolo 190 centimetrů vysokého hrotového útočníka šéf Boleslavi Josef Dufek, jehož vyjádření nabídl server idnes.cz.

To, že je ofenzivní fotbalista loajální a současného působiště si váží, dokládají také slova agenta Viktora Koláře. "Kolja našel štěstí a nechce ho opouštět. To štěstí leží v Boleslavi," citoval idnes.cz slova manažera Sport Investu, který svého klienta motivoval sázkou o dosažení patnáctigólové hranice, jíž už pokořil a vysloužil si za to večeři.

Svěřenec kouče Webera je díky své letošní produktivitě dokonce mezi TOP 10 evropskými kanonýry. Sám však pořád cítí deficit. "Já nejsem žádná hvězda. Potřebuju se rozvíjet a zlepšovat. Jedině když na sobě budu dál pracovat, můžu skórovat i proti velkým českým klubům, což se mi zatím nedaří," doplnil na webu sám Komličenko, kolem něhož už mocně krouží i plzeňská Viktoria.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.