Vrba o účinkování v jarní Evropské lize: Bylo to hodně daleko, teď je to hodně blízko

Vrba o účinkování v jarní Evropské lize: Bylo to hodně daleko, teď je to hodně blízko
OBSAHUJE VIDEO

Úřadující šampion české ligy ze západních Čech prožil v ruské metropoli báječný večer a díky vyloupení domácí půdy CSKA stále živí šanci na jarní účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy.

"Já ty pocity ani neumím popsat. Hned po zápase, jak odpískal rozhodčí konec, jsem nevěděl, jestli mám plakat nebo se radovat. Hlavně po té penaltě jsem se cítil katastrofálně, ale kluci mě přes poločas podrželi. Vím, že se to stává, ale člověk si to stejně uvědomuje, že to byla chyba a měl jsem dát gól," vracel se k neproměněnému pokutovému kopu slovenský středopolař Roman Procházka, který nakonec vše napravil vstřelenou brankou.

Jak viděl moskevský duel kouč vítězů Pavel Vrba? "V prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Udělali jsme obrovskou chybu při penaltě, což také ovlivnilo jeho průběh. V posledních patnácti minutách si myslím, že jsme byli kombinačně lepší a vytvořili jsme si i penaltu, kterou jsme bohužel neproměnili. V druhém poločase jsme byli aktivnější a pokračovali v tom, jak jsme skončili ten první. Aktivní hrou jsme získali několik situací a i s trochou štěstí jsme dvakrát skórovali. To je pro nás samozřejmě obrovský úspěch. CSKA jsmevrátili to, co udělali oni nám v Plzni, kdy nám v závěru sebrali vítězství. Tentokrát je to naopak," zářil na stránkách fcviktoria.cz bývalý stratég české reprezentace či Anži Machačkala.

V záveřečném šestém vystoupení ve skupině leží před Viktorií jasný úkol - musí získat minimálně stejně bodů jako CSKA, které zajíždí na madridské San Bernabéu, zatímco Hrošovský, Hubník, Hejda a spol. budou mít před sebou vystoupení s AS Řím. "Před dvěma a čtvrt hodinami to bylo hodně daleko, teď je to hodně blízko," usmíval se po závěrečném hvizdu spokojený Vrba.