Prvoligové kluby mají zálusk na 5 jihlavských hráčů

Jak prozradil ředitel Jan Staněk, nový hlavní trenér Vysočiny Jihlava, který je ve FNL na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí České Budějovice, by se měl dočkat jmenování nového hlavního trenéra již brzy.

Prvoligové kluby mají zálusk na 5 jihlavských hráčů

"Nepovažuji pozici hlavního trenéra za klíčovou. Určitě je to pozice velmi důležitá, ale ještě důležitější je, aby hlavní trenér a celý jeho tým zapadl do klubu, aby si sedl s hráči. Bez té chemie může být trenér sebelepší, ale patřičný efekt to mít nebude. Některé schůzky již proběhly a dál budeme pozici trenéra řešit v tomto týdnu. Pokud vše půjde dobře, rádi bychom trenéra představili hráčům před odchodem na dovolenou," pronesl na webu fcvysocina.cz funkcionář, jehož v prosinci čekají jednání i ohledně nového generálního partnera.

Nehrozí, že by se museli z ekonomických důvodů prodávat hráči? "Vůči hráčům a trenérům žádné závazky nemáme. Rozpočet na jaro máme již částečně pokrytý. Pokud jednání s novými partnery nebudou úspěšná, pak pravděpodobně jednoho až dva hráče pustíme. Určitě ale budeme posuzovat přínos hráče pro klub, jeho perspektivu, jak je připravena náhrada za hráče apod. Určitě nebudeme chtít oslabit. Na druhou stranu máme pořád dost široký kádr, možná až zbytečně. Primárně se budeme snažit případně uvolnit ty hráče, se kterými nejsme úplně spokojeni," ozřejmil na oficiálních stránkách klubu Staněk.

Co rozpočet na zimní posílení? "Záleží, jak dopadnou jednání s partnery. Je možné, že na příchody budeme používat peníze z odchodů. Aktuálně registrujeme zájem více prvoligových klubů o pětici našich hráčů. V zimě končí hostování Patriku Vízkovi a Germanu Šleinovi. S nimi jsme spokojení a budeme chtít, aby u nás zůstali. Jiné hráče si mohou jejich kluby stáhnout během zimy zpět. To je případ Dominika Preislera, Luďka Vejmoly a Nikolase Šumského. Kdyby došlo k nějakému transferu, máme řadu zajímavých hráčů vyhlédnutých. Navíc jak z juniorky, tak i z dorostu budou do přípravy zařazeni dva hráči, u kterých věříme, že mají předpoklady hrát profi fotbal," uzavřel jihlavský představitel, jehož vyjádření si lze přečíst na stránkách fcvysocina.cz.