Ngadeu se těší na netradiční zážitek: Vždy, když jsem hrál v cizině, nikomu jsem nerozuměl

To, aby zkušený harcovník Michael Ngadeu rozuměl svým soupeřům, se v české lize zrovna často nestává. Ve čtvrtek k tomu však dojde, neboť se Slavia představí ve francouzském Bordeaux.

Ngadeu se těší na netradiční zážitek: Vždy, když jsem hrál v cizině, nikomu jsem nerozuměl

"Jediná odlišnost od jiných utkání pro mě je jazyk, poprvé hraji zápas ve Francii, všichni mi budou rozumět a já jim. Ve Francii jsem v minulosti byl, navštívit rodinu a mé blízké. Vždy, když jsem hrál v cizině, nikomu jsem nerozuměl. Ve čtvrtek budou fanoušci Bordeaux mluvit stejným jazykem jako já. Těším se, jak to bude vypadat, zejména atmosféra na francouzském stadionu. Samozřejmě to výhoda je. Hlavně v tom, že víte, co si říkají v určitých fázích hry za taktické pokyny. Když jim nerozumíte, tak nevíte, o co jde, nevíte, co si za vašimi zády říkají. Může to být důležitým aspektem," upozornil na předzápasové tiskové konferenci sešívaný stoper.

Jak vidí nejbližšího soupeře, který má stále na soupisce i veterána Jaroslava Plašila? "Já osobně jsem jejich výkony ve francouzské lize moc nesledoval, ale statistiky ukazují, že se zlepšuji. Úvod sezony měli těžký, ale podle posledních zápasů jdou výkonem nahoru. Jsou si vědomi, že se musí dostat do takové formy, jaká je hodna jména týmu Bordeaux."

Slavia dostala v prvních čtyřech vystoupeních jediný gól, což jí obaluje statusem nejlépe bránícího celku celé Evropské ligy. "To jsem ani nevěděl, že máme nejlepší obranu v Evropské lize, jsem moc rád a věřím, že nebudeme inkasovat ani nadále. Je to hlavně zásluha našeho trenéra, který nám neustále opakuje, že nejlepším způsobem, jak uspět, je hrát v bloku, vyvarovat se chyb a nedostat gól," pokračoval na webu slavia.cz kamerunský reprezentant.

Pakliže by slavné "S" v zemi galského kohouta triumfovalo a Girondins položilo na lopatky i podruhé, v předstihu by si zajistilo postup do jarních bojů. "Určitě máme možnost zajistit si postup, proto i náš trenér říkal, že se jedná o rozhodující zápas a i my jako hráči si to uvědomujeme. Nic ale momentálně není rozhodnuto. Musíme se soustředit na čtvrteční zápas, také trenér nám to všem říká. Vše se rozhodne až během utkání," připomněl konkurent Deliho, Kúdely či Pokorného. "Jsme tři profesionálové, na téhle úrovni je velká konkurence. Každý jsme měli v sezoně dobré momenty, pracujeme všichni tvrdě. Trenér ale rozhodne, koho pošle na trávník. Když budeme hrát, tak uděláme, vše pro to, abychom vyhráli. Finální výběr je ale na trenérovi," uzavřel na stránkách slavia.cz osmadvacetiletý defenzivní specialista, jenž je součástí vršovické značky od poloviny roku 2016.