Myslím, že Plašil hrát nebude. Soustředíme se na jiné hráče jako Cornelius či de Préville, hlásí Trpišovský

Myslím, že Plašil hrát nebude. Soustředíme se na jiné hráče jako Cornelius či de Préville, hlásí Trpišovský

Bordeaux nebordeaux, Jindřich Trpišovský by se rád se Slavií přiblížil postupovému cíli, kterým jsou jarní boje v Evropské lize. Zatímco v Praze se veterán Jaroslav Plašil v trikotu Girondins představil, v odvetě ho na place sešívaný stratég neočekává...

"Na začátku sezony patřil k nejlepším a nejzodpovědnějším hráčům Bordeaux. Speciálně jsme se na něj nepřipravovali. Jednak myslím, že nebude hrát, a navíc ho naši hráči znají z minulého zápasu. Soustředíme se na jiné hráče jako třeba Cornelius nebo de Préville," pronesl na tiskové konferenci šéf Deliho, Bořila, Coufala a spol.

Momentálně dvanáctý celel Ligue 1, kde má na kontě tři remízové výsledky za sebou, by mohl před domácím publikem nasadit sedm nebo osm jiných hráčů, než tomu bylo při první konfrontaci, k níž došlo v září...

"Něco takového jsme zaznamenali, pro nás je to trochu komplikace v přípravě na utkání, musíte se soustředit na více hráčů. Jsou tam mladí draví hráči, kteří se nám líbili v sestřizích. Někdy tihle hráči, co pravidelně nehrají, mají větší energii a chuť se předvést. Hráči jsou momentálně sehranější, došlo k doplnění trenérského týmu. Celkově jsou kompaktnější v defenzivě, ustálila se hra obranné čtveřice, dostávají méně branek a soupeři se dostávají do méně zakončení," charakterizoval mužstvo trenéra Bedoueta.

Slavné "S" se bude muset v zemi galského kohouta obejít bez podpory fanoušků, kteří mají zákaz vstupu. "Jsem potřetí v Evropě a je to poprvé, co budeme bez fanoušků. A doufám, že naposled. Už jsem to ale zažil, protože v divizi a ve třetí lize jsme fanoušky neměli. Je to hlavně škoda kvůli nim, každé venkovní utkání na takovém krásném stadionu je zážitek. Pro všechny je škoda, že tu nejsou. Pro nás je to určitě nepříjemnost, v Kodani i Petrohradu byla jejich podpora znát. I když tu nebudou, víme, kolik nás jich bude sledovat u televize a fandit. Pro nás se nic nemění. Ale mít takovou podporu na stadionu dodává hráčům pocit, že na to nejsou sami," uzavřel na stránkách slavia.cz exkouč Liberce či Žižkova.