Fanoušci Liverpoolu označeni za nejhorší v Evropě

Fanoušci Liverpoolu označeni za nejhorší v Evropě

Vyšetřující zpráva od evropského fotbalového řídícího orgánu označuje fanoušky Liverpoolu kvůli jejich chování za nejhorší v celé Evropě. UEFA prohlašuje, že příznivci "Reds" jsou zapojeni do nejvíce incidentů za poslední čtyři roky.

V živé paměti jsou ještě výtržnosti fanoušků bez lístků během aténského finále Ligy mistrů, přestože si klub stěžoval na špatnou bezpečnostní službu během zápasu.

Mluvčí evropské fotbalové federace William Gaillard k celé záležitosti dodal: "To je pouze poslední případ. Co ostatní fanoušci, kradou lístky jiným nebo dokonce dětem?"

UEFA uveřejnila usvědčující fotografie o nepřípustném chování příznivců klubu z Anfield road během finálového zápasu Ligy mistrů proti AC Milán, které italský celek vyhrál 2:1.

Gaillard dodal: "Víme, co se stalo v Aténách, a fanoušci Liverpoolu byli příčinou většiny nepokojů. Máme zde 25 incidentů fanoušků Liverpoolu na jejich zápasech venku a všechny jsou zdokumentované v naší zprávě. Většina týmů nemá se svými přívrženci žádný problém."

Liverpool poslal své vlastní hlášení na adresu UEFA, zahrnující i stížnost na nedbalou ochranku v dějišti finále. Mnoho fanoušků, kteří lístky zapomněli doma nebo je vůbec neměli, byli vpuštěni na stadion.

Policie upozornila, že fanoušci ucpávali turnikety a zabraňovali tak dalším vstoupit na stadion. Bývalý lídr Konzervativní strany a fanoušek Liverpoolu Michael Howard, který byl na utkání přítomen, označil kontroly u turniketů za "vtip".

Fanoušci byli již tak dost dotčení, protože UEFA rozdala každému ze soupeřů 17 000 lístků z celkové kapacity 63 000 míst na stadionu. Navíc Liverpool mezi své příznivce rozeslal pouze jedenáct tisíc lístků, zbytek poslal sponzorům a bývalým hráčům.

Gaillard ale nakonec prohlásil: "Musíte se ptát sami sebe, proč na stejném utkání a za stejných podmínek, jsme se nesetkali s problémy s diváky z Milána. Pouze s fanoušky Liverpoolu."

[ 4. 6. 2007 - bbc.co.uk / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]