Prostějovský Machala už se nechce bát o výsledky: Do ofenzivy musí přijít 3 nebo 4 kvalitní hráči

Ačkoliv má druholigový nováček z Prostějova ve svém středu velezkušené borce jako Janíček, Schuster, Polák, Sus nebo Kroupa, závěr podzimní části nezvládl, prohrál čtyřikrát za sebou a v tabulce FNL mu náleží dvanáctá pozice.

Prostějovský Machala už se nechce bát o výsledky: Do ofenzivy musí přijít 3 nebo 4 kvalitní hráči

Moravský celek doplatil na velmi špatnou koncovku, kterou dokazuje dvanáct nastřílených branek v šestnácti zápasech, což je jasně nejméně ze všech šestnácti účastníků soutěže. I poslední Viktoria Žižkov svým soupeřům nasázela o čtyři góly více.

Nejlepší prostějovštví střelci Hapal, Koudelka a Kroupa jsou jen na dvou gólech, což žádná dobrá vizitka není. "S útočnou fází jsme měli problémy i ve vítězných zápasech. Vyhrávali jsme 1:0. Hrát šestnáct utkání na nulu vzadu se ve druhé lize nedá," posteskl si webem idnes.cz citovaný prostějovský trenér Oldřich Machala.

Horší období potvrdil i kapitán Karel Kroupa. "Momentálně se potýkáme se ztrátou formy klíčových hráčů, já jsem určitě jeden z nich, takže co k tomu dodat. Na vstřelených brankách se samozřejmě podílí celý mančaft, jenže nás opustila taková ta pohoda, chvílemi to už připomíná bohužel atmosféru před dvěma lety. Já osobně chvíli počkám, až hlava zchladne, a porozmýšlím, co dál. Vždy jsem se chystal k utkání na sto procent a poslední rozhodnutí nechal na trenérech, nakonec jsem takto odehrál celý podzim. Budeme se muset kvalitně připravit na jaro, abychom tenhle závěr podzimu nechali co nejvíc za sebou," pokračoval osmatřicetiletý veterán s minulostí v Denizlisporu, Zlíně, Brně, Ružomberoku, Senici či Nitře.

Jeho nadřízený Machala tak avizoval očekávané posílení. "Do ofenzivy musí přijít tři nebo čtyři kvalitní hráči. Jinak se v každém utkání budeme bát o výsledek," doplnil muž zodpovědný za výkony a výsledky klubu, který byl založen v roce 1904.

KLubový šéf František Jura by si přál, aby Kroupa dokončil sezonu, protože pořád má Prostějovu co dát. Hledat pak bude i na kraje ofenzivy. "Potřebujeme rychlé krajní hráče, kteří umí zahrát jeden na jednoho a dají do vápna finální přihrávku," uzavřel prostějovský boss, jehož vyjádření najdete na serveru idnes.cz.