Jestli Kanté nebude hrát na své pozici, může v létě odejít z Chelsea

Okolo N´Gola Kantého je pořád živo. Po příchodu z Francie hned s Leicesterem City získal titul a stěhoval se do Chelsea. Tam v nadcházející sezoně ovládl Premier League znovu. V létě se pak mluvilo o jeho odchodu, ale nový manažer Blues Maurizio Sarri mu řekl, že s ním počítá. To ale ještě Kanté nevěděl, že bude hrát na jiné pozici, než byl zvyklý…

Jestli Kanté nebude hrát na své pozici, může v létě odejít z Chelsea

A právě fakt, že hraje jinde, než je mu vlastní, a kde patří k nejlepším nejen v Premier League ho hodně rozčiluje. Podle bývalého útočníka Chelsea Tonyho Cascarina by to dokonce mohl být důvod k jeho odchodu ze Stamford Bridge.

Ve středu hřiště totiž dostává přednost Jorginho, ale paradoxně to není žádná sláva. Naposledy se mu příliš nevydařil duel proti Tottenhamu, který ve Wembley kohouti vyhráli 3:1. Ital nechával soupeři až příliš volného prostoru, čeho Spurs náležitě využívali.

Když pak Sarri řekl, že Kanté nedisponuje pro hru na této pozici dostatečnými technickými dovednostmi, určitě tím Francouze nepotěšil. Zaskočena byla i široká veřejnost, protože drobný úřadující mistr světa coby defenzivní záložník hrál posledního tři a půl roku a velmi slušně včetně národního celku.

„Na nové pozici je utopený. Klub mu sice nabídl nový kontrakt, ale to hlavně proto, že kolem něj krouží giganti z celé Evropy. V tuto chvíli by mu to mnohem více sedělo třeba v PSG. Vždyť on je nejlepší defenzivní záložník na světě. Sice novou smlouvu podepsal, ale jestli nebude hrát tam, kde je zvyklý, klidně odejde,“ řekl Cascarina.