Šest hráčů, které má na seznamu Jankulovski kvůli zimnímu posilování v Ostravě

Šest hráčů, které má na seznamu Jankulovski kvůli zimnímu posilování v Ostravě

Baníku poslední zápasy výsledkově nevyšly a jak avizoval jeho sportovní ředitel Marek Jankulovski, také v Ostravě půjde čekat příchod několika nových tváří. Koho všechno má aktuálně šestý celek Fortuna:ligy v hledáčku?

Pokud jde o zálohu, ve které má kouč Bohumil Páník na soupisce tváře jako Jánoš, Hrubý, Jirásek, Fillo či Holzer, již déle se mluví a píše o šestadvacetiletém středopolaři Lukáši Budínském z Karviné. Kreativní hráč s minulostí v Bohemians 1905 už své současné působiště přerostl a zdálo se, že odejde již v létě. Ačkoliv se tak nestalo, kolega Panáka, Wágnera či Berkovce nezatrpkl a během podzimu se pozorovatelům ukázal pěti brankami a čtyřmi asistencemi.

Další zmiňovanou tváří je bývalý hráč Sigmy či Sparty Tomáš Přikryl, jenž už nějaký čas obléká trikot Mladé Boleslavi. V aktuálním ligovém ročníku vstřelil tři branky a k tomu si připsal šest gólových asistencí. Produktivitu tedy ukazuje a možná by to chtěli i novou motivaci.

Do záložní řady, se kterou byl spojován také Nemanja Kuzmanovič z Opavy (tím spíš, když už ve Slezsku dali zelenou i Joelu Kayambovi, jenž se v lednu bude hlásti v Plzni) by mohl být adeptem také dvacetiletý talent z příbramské líhně Roman Květ, jenž u řeky Litavky k tomuto datu nasbíral čtyřiadvacet prvoligových a pětadvacet druholigových vystoupení. V právě probíhajícím ročníku 2018/2019 je svěřenec Josefa Csaplára na patnácti startech a třech brankách.

Pokud jde o útok, ve kterém má Baník bratry Šašinky, Diopa a Baroše, cílem by mohl být šestadvacetiletý hrot druholigových Pardubic Michal Petráň, který vstřelil během podzimu osm branek. A na východě Čech se někdejší součástka Dynama Českých Budějovic trefuje pravidelně - v minulém ročníku dala devět a v předminulém dokonce 12 branek.

S Městským stadionem je spojován také nový karvinský stoper Filip Panák, jenž se momentálně nalézá na marodce, nicméně podle jeho agenta Václava Svěrkoše by se měl vrátit do přípravy opět v lednovém termínu. Třiadvacetiletý borec sklízí na novém postu spoustu chvály, díky čemuž o něj měla projevit zájem obě slavná pražská "S". Ve hře je však právě i zaměstnavatel Laštůvky, Stronatiho, Fleišmana, Procházky a spol.