Rada: Kdyby mělo toto utkání padesátitisícovou návštěvu, říkalo by se, jaký to byl suprový zápas

OBSAHUJE OHLASY

Jablonec vyšel v základní skupině Evropské ligy poprvé naprázdno a na Střelnici se musel sklonit před Rennes, které si ze severu Čech odvezlo tři body za vítězství 1:0.

Rada: Kdyby mělo toto utkání padesátitisícovou návštěvu, říkalo by se, jaký to byl suprový zápas

Kouč Sabri Lamouchi to bral všemi deseti. "Naše šance na postup byly doposud malé, ale teď se rapidně zvýšily a o všem se vlastně bude rozhodovat až v závěrečném kole. Hráči věděli už výsledek z Astany, který pro nás byl velice příznivý. Tak jako tak, bylo jasné, že jsme museli v Jablonci vyhrát, abychom mohli o postup bojovat v posledním kole doma. S Jabloncem to byl velice těžký zápas, který pro nás skončil šťastně. Čtvrteční vítězství ale ještě nic neznamená. Rozhodující bude zápas s Astanou. To bude svým způsobem pro nás historický zápas, protože jsme ještě nikdy v jarní části Evropské ligy nebyli. Chtěl bych poděkovat i našim fanouškům, kteří tu byli v hojném počtu, vážíme si jejich podpory," zářil někdejší stratég Pobřeží slonoviny.

Jeho protějšek Petr Rada se naopak po čtvrteční konfrontaci dozvěděl, že jeho FK zůstane na poslední příčce tabulky. Dosavadní bilance Hovorky, Doležala, Trávníka a spol. jsou dvě remízy a tři porážky. "Hráči jsou rozhodně na správné cestě. Jsem zklamaný z výsledku, ne ze hry. Je to hodně tvrdé pro nás. Celkově jsme do toho vstoupili dobře, byli jsme hodně aktivní a měli jsme tři stoprocentní šance, které jsme neproměnili. Soupeř tahal už v prvním poločase za kratší konec. Chtěli jsme pokračovat i po změně stran aktivně, bohužel se soupeř z jedné dobře vyřešené situace dostal do vedení a potrestal nás. I po brance jsme byly lepším týmem, naši hráči měli další dvě velké šance. To je to, co nás nejvíce trápí, proměňování šancí," smutnil bývalý kouč české reprezentace, jenž už seděl na lavičkách obou slavných pražských "S".

Extra zklamání však vstřebávat nemusel. "Asi to byl z naší strany nejkvalitnější zápas na Střelnici. Ve dvojzápase s Rennes jsme byly lepším týmem. Ale někteří možná namítnou, že jsme poslední s dvěma body, a to mají pravdu. V Česku to bude bráno zřejmě jako neúspěch, my jsme chtěli uhrát bodů víc a postoupit. Je to o klidu v zakončení, ten nám chybí, možná rozhoduje i to, že to je jiná soutěž. Některé zápasy jsme prohráli v závěrečných minutách. Každopádně je na čem stavět, v těch zápasech jsme obstáli. Jsem rád, že jsme se těm soupeřům vyrovnali, některé jsme i přehráli. České kluby hrály s každým evropským týmem vyrovnanou partii, a to platí i pro Jablonec. Toto utkání, kdyby mělo padesátitisícovou návštěvu, tak by se říkalo, jaký to byl suprový zápas," uzavřel Rada, jenž ocenil, že po zápase dorazil do jablonecké kabiny český reprezentant Tomáš Koubek, který francouzský celek sportovně podržel.