Bakoš: Za naše výsledky, které jsme v Evropské lize uhráli, se nemusíme stydět

Spartak Trnava, který během prosince opustí jak majitel, tak prezident, generální manažer i hlavní trenér, si ve čtvrtek večer připsal na půdě Anderlechtu Brusel cenný bod.

Bakoš: Za naše výsledky, které jsme v Evropské lize uhráli, se nemusíme stydět

Ačkoliv remízový výsledek úřadujícímu slovenskému šampionovi definitivně zatarasil cestu do jarních vyřazovacích bojů, útočník Marek Bakoš, jenž se vrátil do hry poprvé od října, byl na trnavský klub hrdý....

"Den před zápasem to vypadalo, že nastoupím možná na deset minut. Nakonec jsme se dohodli, že to zkusím od začátku. O mě ale nejde, důležité je, že jsme dokázali uhrát zajímavý výsledek proti velkému klubu. To nás může těšit, i když jsme trošku smutní, že nebudeme bojovat o postup. Sportovně je však třeba uznat, že Dinamo Záhřeb a Fenerbahce Istanbul jsou ještě lepší," uvedl pětatřicetiletý ofenzivní veterán.

Největší šanci Spartaku v belgické metropoli měl právě on. "Erik Jirka to udělal perfektně. Přešel přes bránícího hráče a dal to pod sebe. Možná kdybych měl za sebou více tréninků, tak bych tu šanci proměnil," sypal si popel na hlavu kmenový hráč Viktorie Plzeň, jehž hostování na Slovensku by mělo trvat ještě pár týdnů. Alespoň prozatím, než se může dotáhnout další pokračování.

Někdejší útočník Źiliny či Liberce si jinak vystoupení v Evropě pochvaloval. "Celkově se nemusíme stydět za výsledky, které jsem v Evropské lize uhráli. Máme čtyři body, ale je před námi ještě poslední zápas a tak bych nerad v předstihu hodnotil naše účinkování v soutěži. Věřím, že s Fenerbahce to bude svátek a vyvrcholení naší premiérové účasti v EL," uzavřle na webu sport.sk Bakoš, který ocenil i 700 trnavských příznivců, kteří se vydali na stadion Constanta Vanden Stocka osobně a dokázali překřičet domácí kotel.