Barcelona pátrá po zkušené stoperské výpomoci. Osloveni byli Luiz i Ivanovič

Jeden z barcelonských ředitelů Pep Segura momentálně pátrá po zkušené defenzivní pojistce, která by mohla být k dispozici již v rámci lednového transferového trhu.

Barcelona pátrá po zkušené stoperské výpomoci. Osloveni byli Luiz i Ivanovič

To, že katalánský gigant hledá ostříleného obránce, má jasný důvod - na Camp Nou panují obavy ohledně šetrné schránky Thomase Vermaelena (v této sezoně LaLiby dosud pobyl na trávnících 160 minut čistého času) a zraněný klíčový stoper Samuel Umtiti nemá dostatečně konkurenceschopný záskok.

Na úzkém seznamu se proto nalézají jako Brazilec David Luiz, jenž se nalézá na výplatní pásce londýnské Chelsea, tak Branislav Ivanovič, jenž je oporou Zenitu Petrohrad a v náročné Premier League strávil řadu let.

Španělský list Mundo Deportivo napsal, že bývalý zadák Lokomotivu Moskva či Chelsea Ivanovič reagoval na první kontakt pozitivně, zatímco o tři roky mladší Luiz, který má minulost v Benfice či Paris Saint-Germain, podobné vyhlídky odmítl.

Pokud jde o čtyřiatřicetietého Srba, jenž by měl za pár dní nastoupit v šestém skupinovém duelu EL proti Slavii, ten by mohl dorazit na krátkodobou misi do LaLigy téměř bezplatně. V roce 2019 mu totiž končí v Petrohradu smlouva.