Tohle asi fanoušci Barcelony neskousnou. Bývalá modla týmu by mohla obléknout dres Bílého baletu

Tohle asi fanoušci Barcelony neskousnou. Bývalá modla týmu by mohla obléknout dres Bílého baletu

Zrada se ve fotbale prostě neodpouští a je jedno, jestli odejdete na adresu úhlavního nepřítele napřímo a nebo oklikou. Fanoušci to berou jako podraz a některým hráčům se již v minulosti dostalo patřičného „přivítání“. Barcelona vyžaduje loajalitu, proto je nemyslitelné, že by někdo z jejich řad oblékl dres Bílého baletu. Párkrát se to už stalo a stane se to možná znovu. Ale tahle káva bude opravdu silná.

Barcelona je baštou Katalánska a Real Madrid je zase španělským královským klubem, proto ta nevraživost již dávno přerostla tento sport. Politické a sociální rozdíly pak jen vygradovali to, co se prožívá každou sezónu nejen na samotných trávnících. Přestup nepotřebného hráče by byl ještě odpuštěn, ale když dres úhlavního nepřítele oblékne bývalá modla, to už se jen tak přejít nedá.

Real Madrid od léta hledá střelce, který by dokázal zalepit mezeru po odchodu Cristiana Ronalda. Podle posledních informací má vedení klubu zájem o zkušeného útočníka Davida Villu, kterému končí smlouva v Americe, kde hájil barvy tamního New York City FC. Po delší době však zvažuje konec v MLS a návrat zpět do Evropy.

Šestatřicetiletý útočník v minulosti vyzkoušel například Atétiko nebo Valencii, ale hlubokou stopu zaznamenal také na Camp Nou. Bílý balet je nucen vinou bídných výsledků v této sezóně v lednu nějakého střelce přivést a právě Villa se jeví jako nejlevnější a nejschůdnější cesta. Podle spekulací evropských listů byli na seznamu vytoužených posil ještě Hazard, Icardi, Kane a Rashford.