Kočovný chilský střelec? Na Old Trafford už by nejraději balil kufry a vyzkoušel si Park princů

Chilský reprezentant Alexis Sánchez rozhodně nepatří do kategorie hráčů, kteří by celou svou kariéru strávili u jednoho, maximálně dvou klubů. Vzpurný jihoamerický legionář si před rokem vynutil přestup z Arsenalu, ale u současného chlebodárce se mu také nelíbí, proto se opět objevují spekulace, že by mohl již v lednu zamířit z Premier League do Ligue 1 či Serie A.

Kočovný chilský střelec? Na Old Trafford už by nejraději balil kufry a vyzkoušel si Park princů

Sánchez si v Arsenalu stěžoval na špatné herní podmínky a také na dlouhodobou výsledkovou mizérii klubu, který stále čeká na významnější týmovou trofej. Příchodem na Old Trafford doufal, že se úspěchu dočká, ale zatím se mu příliš nedaří a proslýchá se, že si názorově nerozumí s trenérem José Mourinhem. Ten ho neváhal nechat mimo hru v Lize mistrů proti švýcarskému soupeři Young Boys Bern, dokonce ho nevyužil ani na lavičce náhradníků.

Od ledna se chilský ofenzivní hráč herně trápí a nedokázal stratéga Rudých ďáblů přesvědčit o svých schopnostech. I proto, že přednost v sestavě dostává Anthony Martial, hovoří se stále častěji o změně klubových barev. Nejvíce skloňovaným adeptem na jeho zisk je PSG, ale zájem se line také z Itálie, kde po něm pokukují oba milánské velkokluby.

Manchester United by se jeho uvolnění rozhodně nebránil, pokud druhá strana nabídne za jeho uvolnění zajímavou sumu. Sánchez je na trhu žádaný a všichni si jsou velmi dobře vědomi jeho kvalit, přestože se zdá, že mu anglická nejvyšší soutěž, především pak současná strategie Rudých ďáblů, příliš nesedí. V minulosti v barvách Barcelony naháněl strach každé defenzivě.