Znojmo opouští Ambrozek, Šulc i Brown. Možné je také odvolání Kalvody

Znojmo opouští Ambrozek, Šulc i Brown. Možné je také odvolání Kalvody

1. SC Znojmo si vylepšilo náladu až v posledních dvou druholigových kolech, nicméně pookřání po duelech s Vítkovicemi a Hradcem Králové nakonec nestačilo na lepší, než jen třináctou pozici s tříbodovým náskokem na první sestupovou příčku.

Před začátkem jarních odvet, které pro jihomoravský celek začnou na domácím kolbišti Vysočiny Jihlava, mají na Městském stadionu v Horním Parku o čem přemýšlet. V roce 1953 založený klub zřejmě čeká těžká zima...

Výtky byly směřovány i na pětatřicetiletého veterána Michala Ordoše, jenž měl být tahounem, ale který v první polovině sezony zaznamenal pouze jednu trefu. "Podzim hodnotím jako špatný. Vkládali jsme větší naděje do hráčů, kteří k nám přišli, hlavně do Ordoše. Slibovali jsme si od nich větší srdíčko, víc práce pro klub. Kromě asi tří zápasů to od mančaftu nebylo to, co to mělo být. Vezmu si čas na přemýšlení, jakým způsobem se to bude ubírat dál. Jestli vzít další mladé, kteří budou mít snahu něco dokázat, nebo vsadit na zkušené hráče, u nichž ale motivace už nemusí být. Výplata jim jde, tak proč to u nás nedoklepat, ne?," zlobil se znojemský vlastník Jiří Tunka, jehož slova lze najít na idnes.cz.

Prvního muže znojemského fotbalu skutečně straší sestup a pád do MSFL. "Mám obavy, že by se z něho klub nemusel vzpamatovat. Odchod z druhé ligy do MSFL je hodně velký pád a nemělo by se to stát. Je tam sportovní stránka, tu musíme dát dohromady. Dál jsou finance. Přestože jsme ve vztahu k městu udělali maximum, tak ze 4,6 milionu (předchozí dotace) je o 2 miliony méně, plus nám vypadlo 500 tisíc od městské odpadní společnosti FCC Znojmo. Těžko se něco dělá, když vám město skoro 3 miliony korun odebere. To je strašná díra v rozpočtu. Pořád věřím, že město může být naším strategickým partnerem a že nám pomůže dorovnat rozpočet, který je v minusu," vyšlo na idnes.cz.

Co je tedy na jihu země čeká po sportovní stránce? "Budeme trénovat, hrát Tipsport ligu a shánět hráče. Mladé, produktivní. Potřebujeme posílit útok, kde nám to vrže, dál musíme sehnat krajní záložníky. Spoléhali jsme na velice dobrý výkon Šulce z přípravy, ale on se nám totálně zhroutil a zápasy odstál na lavičce. Vracíme ho z hostování do Liberce. To stejné Ambrozek, který se vrací do Olomouce. Rozcházet se budeme i s anglickým útočníkem Brownem. Abychom se vyhoupli nahoru, potřebujeme individuality," upozornil na stránkách idnes.cz majitel.

Je otázkou, jestli u toho pořád bude současný šedesátiletý stratég Leoš Kalvoda, který mužstvu šéfuje od letošního února. "Musím si to rozmyslet. Pan Kalvoda měl na to, aby s tímto mančaftem něco dokázal, čas na podzim. Do jarní sezony skočil po hlavě. Podržel jsem ho v létě, ale těch 16 bodů za podzim se mi zdá strašně málo. Když spočítám jaro a podzim, tak je to za dvě půlsezony 28 bodů. To je za 30 zápasů sestupová pozice," uzavřel na webu idnes.cz Tunka.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.