Dramatická premiéra v dresu slavného AC Milán: Jsem opravdu šťastný, říká stoper Simič

OBSAHUJE VIDEO

Český stoper Stefan Simič si konečně odbyl soutěžní debut v dresu slavného AC Milán. A ve vítězném utkání Evropské ligy proti Dudelange dostal prostor na celých devadesát minut.

Vedle sebe měl velké jméno. Dvaatřicetiletý Cristian Zapata má na svém kontě nejen tři stovky startů v Serii a La Lize, dvou z vůbec nejlepších evropských fotbalových lig, ale i šestapadesát odehraných zápasů v kolumbijské reprezentaci.

Mohl to být však debut do značné míry nešťastný, ba přímo katastrofální. Aspoň co se výsledku zápasu týče. „Trpaslík“ z Lucemburska totiž italský velkoklub překvapil a po první půli, jež skončila výsledkem 1:1, se dokonce v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky ujal vedení. A to mu vydrželo až do 66. minuty. Pak si Stelvio srazil míč do vlastní brány a nedobrovolně načal obrat soupeře, který italský celek dokonal dalšími třemi brankami, přičemž jednu z nich si opět dali hosté sami, a dovedl zápas do vítězného konce.

Třiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie se hned po utkání dělil o své dojmy s novináři „Cítil jsem se připravený a jsem opravdu šťastný. Snažil jsem se být celý zápas soustředěný. Je škoda, že jsme dostali dva góly, ale důležitá je výhra. Otočili jsme to a tři body si zasloužili,“ okomentoval zápas Simič.

Se Zapatou ve stoperské dvojici se mu hrálo dobře. „Chovám k němu velkou úctu jako ke člověku i jako k hráči,“ přiznal na jeho adresu. „Ale dobře vycházím se všemi hráči. AC Milan je nejlepší a pro mě to jsou první kroky v mé kariéře,“ říká. „Vždy se budu snažit ze sebe dát to nejlepší,“ slíbil na závěr.