Kovač má stále podporů mocipánů Bayernu, ale varovný prst již byl zvednut s důrazem

Chorvatský kouč Niko Kovač zažívá těžkou zkoušku, ve které se snaží vést bavorský gigant k co nejlepším výsledkům, jež by mohly přinést i cenné trofeje. Zatím jeho cesta nabízí mnoho překážek, po kterých jindy rozjetá mašina klopýtá, ale v Allianz Aréně nikdo víru neztrácí. Kovač má podporu vedení, přestože jejich loajalita již čítá jedno velké „ale“.

Kovač má stále podporů mocipánů Bayernu, ale varovný prst již byl zvednut s důrazem

Bayern v dalším kole skupinové fáze Ligy mistrů přejel Benfiku Lisabon 5:1 a opět se zaměří na Bundesligu, ve které bodově strádá. Poslední ligová ztráta doma s Düsseldorfem je toho důkazem, páté místo v celkové tabulce pak jasným signálem, že je třeba zapracovat na zlepšení. Trenérské křeslo se pod Kovačem nebezpečně kýve, ale vedení mu zatím důvěřuje.

V dalším ligovém kole již potřebuje bavorský gigant plně bodovat, přestože se nebude jednat o jednoduchou misi, neboť odcestuje na horkou půdu Werderu Brémy. Vedení si uvědomuje, že cesta k úspěchu vede jen týmovou prací, proto se za trenéra opět postavilo. „Vidím trenéra, který bojuje a je připravený udělat změny. A on musí změnit několik věcí. Je přáním každého v Bayernu, aby tu Niko Kovač působil hodně dlouho,“ nechal se slyšet mocipán bavorského giganta Karl-Heinz Rummenigge.

Mnohem přísnějším metrem měří výsledky v této sezóně prezident klubu Uli Hoeness. Ten se do Kovače pustil po zmiňované ligové ztrátě s Düsseldorfem. Trnem v oku byl pro něj bídný výkon hráčů s předposledním týmem tabulky. „Musíme začít dosahovat adekvátních výsledků. Páté místo jena konci sezóny nemyslitelné,“ varoval Hoeness. Bayern musí jednoznačně zabrat, pokud chce devítibodový náskok vedoucího Dortmundu odmazat.