Číňané asi Ronalda na San Siru nechtěli. Kdyby jich nebylo, Juventus by se podpisu nikdy nedočkal

Ne každý žádaný artikl je lákavým zbožím na každé adrese. Své by o tom mohl vyprávět asi i Cristiano Ronaldo, ale zákulisní pikantnosti místo něj zveřejnil bývalý sportovní ředitel AC Milán Massimillio Mirabelli. Ten otevřeně přiznal, že byla dohoda s portugalskou hvězdou na spadnutí, ale čínský vlastník nakonec v poslední chvíli zakročil a daroval jej Juventusu.

Číňané asi Ronalda na San Siru nechtěli. Kdyby jich nebylo, Juventus by se podpisu nikdy nedočkal

Přesun Ronalda ze San Bernabeu do Turína byl beze sporu hlavní událostí letošního léta. Třiatřicetiletý věhlasný kanonýr byl z područí Bílého baletu vykoupen za 117 milionů eur. Do Itálie ho však vábilo i milánské AC, což potvrdila slova Mirabelliho. A nechybělo mnoho, aby se tak skutečně stalo.

„Jednali jsme s jeho agentem Jorgem Mendesem. Věděli jsme, že ve vztahu Ronalda s Realem můžou být problémy. Udělali jsme všechno, abychom ho získali, ale poté čínský majitel zrušil dohodu,“ přiznal Mirabelli v rozhovoru pro televizi Sportitalia. Připomněl tak letní změnu ve vedení, kdy čínské konsorcium v čele s Li Yonghonem jedenáctého červencového dne prodalo slavnou fotbalovou značku skupině Elliott Management Corporation.

„Kdyby přišlo současné vedení dříve, Cristiano Ronaldo by byl hráčem AC Milán,“ je přesvědčený někdejší sportovní šéf slavného celku ze San Sira. Den po té, co Číňané shodili dohodu ze stolu, se portugalský velikán stál tváří konkurenčního Juventusu. Právě Stará dáma ale částečně zmírnila bolest z přestupového selhání, když do AC pustila na hostování argentinského střelce Gonzala Higuaína.