Hned tři perspektivní artikly můžeme registrovat v Ligue 1. V létě si je mohou kluby pořídit zdarma

Hned tři perspektivní artikly můžeme registrovat v Ligue 1. V létě si je mohou kluby pořídit zdarma

Proč nemít hodně muziky za nulový peníz, když to klubovou pokladnu vůbec nezabolí? Takzvané Bosmanovo pravidlo je velmi populární a mnoho celků, ale i hráčů na přestupovém trhu kalkuluje v politice plné intrik. Toto pravidlo umožňuje klubům z celého světa podepisovat hráče, kterým do šesti měsíců vyprší aktuální kontrakty. Třeba taková Ligue 1 nabízí hned trojlístek těžkých vah, o které by se již v lednu mohla strhnout pořádná mela.

V praxi toto pravidlo znamená, že klub může s hráčem uzavřít od prvního ledna smlouvu s platností od prvního července. Kluby, které tyto hráče vlastní, mají navíc poslední možnost své ovečky prodat za nějakou sumu, neboť by jim v létě dali sbohem zdarma. Specializovaný web Transfermarkt sleduje cenovou hodnotu hráčů a jejich dostupnost na trhu a z jeho žebříčku bylo možné vylovit hned tři hráče, které by chtělo vícero zájemců, a v létě budou k dostání zdarma.

Hned dvojice tváří ještě stále patří francouzskému gigantu PSG. Z Parku Princů ale chtějí prchnout, neboť vedení klubu dlouhodobě odmítaly prodloužit kontrakty. Adrien Rabiot má zájemce nejen v Londýně, ale i v Miláně nebo Barceloně a o svou budoucnost se bát rozhodně nemusí. Jeho cenovka 50 milionů eur. Nové angažmá vyhlíží také brankář Alphonse Areola. Jeho hodnota činí aktuálně 15 milionů eur a zájemců je taktéž několik. Nejedná se však o elitní giganty v top pěti evropských soutěžích.

Posledním lákadlem Ligue 1 je věhlasný italský útočník Mario Balotelli. Dříve často problematická tvář Manchesteru City, Liverpoolu či AC Milán restartovala v barvách Nice svou vyhasínající kariéru a dokázala všem, že ovládat tento sport stále ještě nezapomněla. Balotelli by však měl po třech letech zvednout kotvy a podle všeho zamířit do rodné země, kde o něj usiluje celá řada zájemců.