Jsem stejný jako Piqué, říká přestupový cíl Barcelony

Jsem stejný jako Piqué, říká přestupový cíl Barcelony

Maathijs de Ligt, talentovaný stoper Ajaxu Amsterdam, je momentálně nejžádanější mladé zboží na světě. Stojí o něj řada špičkových klubů ze Španělska, Anglie, Německa i Itálie. Devatenáctiletý vicekapitán Ajaxu je ale nejvíce spojován s přestupem do Barcelony. 

Pokud by přestoupil do Barcelony, neměl by vůbec lehké zapracovat se do základní sestavy. Časem by se mu to ale jistě podařilo, neboť Gerard Piqué stárne a brzy i on překročí fotbalový důchodový práh. Potom by se nejspíše stoperská dvojice skládala právě z de Ligta a také Samuela Umtitiho.

Právě k Piquému se ale už nizozemský benjamínek přirovnává. "Jsem stejný typ hráče jako Piqué. Rád jdu s míčem doprostřed pole, jsem silný v obraně. Je to taky tím, že oba jsme začínali jako záložníci, respektive útočníci," říká hráč Ajaxu. 

Barcelona ale není jediná destinace, kam by de Ligt mohl zamířit. Zájem projevil i konkurenční Real Madrid. Ten má ale obranu ještě mnohem více nabitou. Tam totiž kromě hvězdné dvojice Ramos a Varane úřaduje srdcař Nacho a také mladičký Španěl Jesus Vallejo. 

Zájem je o něj ale takřka všude. Podle mnohých médií se na něj dotazoval i Bayern Mnichov, Juventus Turín, Manchester United, Chelsea nebo Inter Milán. Je dost pravděpodobné, že k přesunu dojde už v lednu.