Civiče pokuta nemine, láteřil naštvaný trenér Sparty Ščasný po blamáži na Slovácku. Dopálili ho i zkušení hráči

Představení, které fotbalisté Sparty předvedli na hřišti Slovácka, kde prohráli 2:1, neproměnili dvě penalty a inkasovali stejný počet červených karet, se zřejmě neobejde bez následků. Trenér Pražanů Zdeněk Ščasný po zápase nešetřil kritikou.

Dlouho to na ztrátu bodů nevypadalo. Sparta vedla na Slovácku 1:0 po gólu Matěje Pulkraba z jednašedesáté minuty. Jenže poslední dvacetiminutovka se ze strany Pražanů proměnila v něco, co jejich fanoušci zřejmě nechápali. A ani kouč Ščasný.

Nejprve se v 78. Kanga ohnal po Zajícovi. Výsledkem byla krev ve tváři slováckého fotbalisty a po poradě s videorozhodčím i červená pro gabonského reprezentanta. "Tvrdí, že nic neudělal, ale musím se na to podívat. Nic to nemění na tom, že nás oslabil," nebyl na pozápasové tiskové konferenci příliš potěšen vystoupením svého svěřence Ščasný.

O šest minut později sparťanská defenziva neuhlídala již zmíněného Zajíce a ten proti oslabenému letenskému celku vyrovnal na 1:1.  A další pohroma na sebe nenechala dlouho čekat.

Minuta devadesátá. Po rohu dojde v pokutovém území Sparty ke konfliktu mezi Civičem a Kuchtou. Sparťan svého slováckého protihráče hlavičkou pošle na trávník, rozhodčí Příhoda znovu využije video a je z toho druhé vyloučení pro hosty a navrch, jelikož ke všemu došlo v nepřerušené hře ve vápně, i penalta. S tou Havlík, na rozdíl od Kangy, kterému Trmal v první půli desítku zlikvidoval, problém neměl - 2:1 pro Slovácko.

"Předpokládám, že to byla úplná hloupost, pokuta ho nemine," vrátil se rozezlený Ščasný k celé situaci, příčemž mluvil i o hrubém porušení disciplíny.

Tečku za nepovedeným zápasem pak dal v nastavení Ristič, který v té době byl na hřišti sotva pár desítek vteřin. Přesto si po další nařízené penaltě, tentokrát ve prospěch Pražanů, vzal míč a poslal ho nad Trmalovu bránu. "Pro mě to bylo nepochopitelné.  Zkušení hráči měli převzít odpovědnost," štval Ščasného přístup jeho hráčů, kteří tak na Slovácku ztratili po prohře 2:1 další důležité body.