Cristiano Ronaldo penalty proměňuje. A dotáhl se na polskou kometu

Zatímco fotbalisté Sparty neproměnili dva pokutové kopy během jediného utkání na Slovácku, Cristianu Ronaldovi to z penaltového puntíku střílí lépe. Proti Fiorentině to byl už jeho druhý přesný zásah z této značky během posledních týdnů, Juventus i díky tomu vyhrál 3:0 a portugalský útočník se dotáhl na čelo tabulky střelců Serie A. 

Cristiano Ronaldo penalty proměňuje. A dotáhl se na polskou kometu

Jedenáctibodový náskok na prvním místě před Neapolí pomohl udržet i Cristiano Ronaldo. Gól do sítě Fiorentiny byl už jeho desátým v pořadí probíhajícího ročníku italské nejvyšší soutěže.  Úspěšnou exekucí napodobil kousek z konce října, kdy se obdobně prosadil v zápase proti Empoli.

Portugalský reprezentant si tak do svých statistik zapsal sedmý úspěšný pokutový kop v letošním kalendářním roce, Neuspěl v jediném případě, když nedokázal výhodu penalty proměnit v branku v zápase Portugalska proti Iránu na letošním světovém šampionátu. 

Ronaldův gól byl po přesných zásazích Bentancura a Chieliniho třetím v pořadí a Juventus si i jeho zásluhou upevnil pozici na čele tabulky Serie A. 

Třtiatřicetiletý rodák z Madeiry vstřelil v probíhajícím ročníku desátý ligový gól a dotáhl se na čelo tabulky kanonýrů italské Serie A. O prvenství se dělí s o deset let mladším polským talentem Krzysztofem Piatkem, který na italských trávnících září v dresu Janova po přestupu z Cracovie Krakow.