Anglie se nebojíme, chceme postoupit, ať bychom dostali kohokoliv, říká odhodlaný reprezentační kouč Šilhavý

ROZHOVOR

Spokojenost s faktem, že byla česká reprezentace nalosována do české skupiny, respekt před soupeři, ale i odhodlání probojovat se na mistrovství Evropy. To vše vyzařovalo z reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavohé po losu kvalifikačních skupin.

Anglie se nebojíme, chceme postoupit, ať bychom dostali kohokoliv, říká odhodlaný reprezentační kouč Šilhavý

V té s označením písmenem A se čeští fotbalisté utkají s Anglií, Bulharskem, Černou Horou a Kosovem. O tom, kdo je favoritem pětičlenné skupiny Šilhavý nemá pochyb. "Jednoznačný favorit je mužstvo Anglie. Ostatní týmy jsou, myslím, hodně vyrovnané, ale my chceme postoupit, takže soupeře jsme si vybírat nemohli," ví dobře.

A k přání probojovat se na záverečný turnaj se vrátí ještě jednou. "Ať bychom dostali kohokoliv, tak by touha postoupit na mistrovství byla dál. Kluci jsou odhodlaní hrát mistrovství Evropy. Nezbývá nám nic jiného, než ty soupeře, které nám los přiřkl, brát s respektem a pokorou," je cítit z jeho slov kuráž, ale i zmíněný respekt.

Kouč reprezentačního áčka zároveň znovu potvrdil, že si přál mít ve skupině jen čtyři soupeře, a to z důvodu volného termínu pro přípravná utkání. "Myslím, že je výhoda, že hrajeme o dva soutěžní zápasy míň. Větší kvalitu budou mít přípravná utkání s těžšími soupeři než kvalifikace s týmy ze šestého koše," vysvětlil.

Pozastavil se i nad jednotlivými soupeři. Důraz přitom pochopitelně kladl na papírově nejsilnějšího soupeře. "Samozřejmě Anglie je kolébka fotbalu, skvělí hráči, silný tým i liga, takže to bude velké lákadlo. Zahrát si ve Wembley bude pro všechny velká motivace," zasnil se při pomyšlení na duel, který se odehraje v příštím roce.

Do zápasů proti Anglii ale určitě nepůjdou čeští fotbalisté předem poraženi. "Anglie vyhrála Ligu národů, na mistrovství světa hrála výborně, mají Harryho Kanea. Ale tím nechci říct, že bychom se jich báli. Věřím tomu, že jsme schopní je pozlobit a třeba i překvapit," říká odhodlaně.

"Bulharsko je tradiční tým, v bývalé Jugoslávii se rodili vždycky výborní hráči, jsou tam emoce fanoušků, takže určitě to taky nebudou jednoduché zápasy," shrnuje ještě dojmy ze zbývající trojice soupeřů.

Kvalifikační boje začínají 21. března 2019.