Čupr udělil Čivičovi s Kangou nejvyšší možnou pokutu. Pozice sportovního ředitele i hlavního trenéra Ščasného prý ohrožena není

Jak už avizoval bezprostředně po sparťanském vystoupení v Uherském Hradišti sportovní manažer a hlavní trenér v jedné osobě Zdeněk Ščasný, Eldar Čivič i Guélor Kanga budou za své červené karty proti Slovácku pokutováni.

Čupr udělil Čivičovi s Kangou nejvyšší možnou pokutu. Pozice sportovního ředitele i hlavního trenéra Ščasného prý ohrožena není

Zatímco záložník Gabonu, jenž má nejvíce žlutých karet z celé ligy, šel ze hřiště po úderu loktem, mladý reprezentant Bosny a Hercegoviny šel předčasně pod sprchy za úder hlavou.

Jak informoval nový generální ředitel František Čupr, oba zaplatí nejvyšší částku, jakou v letenské Generali aréně klubový řád stanovuje.

"Přestože si myslíme, že vyloučení Kangy bylo docela přísné, padnou v případě obou červených karet podle interního řádu našeho klubu pokuty v maximální možné výši," citoval soudobou hlavu Sparty Deník Sport.

Byť Sparta prohrála čtyři z posledních pěti venkovních zápasů a čelo ligy jí uniká (na Plzeň ztrácí osm, na Slavii devět bodů a sešívaní mají navíc utkání k dobru), pozice na dvou židlích sedícího Zdeňka Ščasného, který po moravské blamáži opět mluvil o nutném posílení, ohrožena není.

O zimním posílení mluvil také Čupr a dal slavnému "S" za úkol vyhrát oba zbylé podzimní duely (doma s Teplicemi a venku v Příbrami), což se nezdá být nesplnitelným cílem.