Na ostudnou Zlatou popelnici kandidují Kalinič, Silva, Pjaca, Niang i Schick

Dvaadvacetiletý český reprezentační útočník Patrik Schick dostává v poslední době na Apeninském poloostrově více příležitostí, za což může i zranění jeho ofenzivních kolegů, respektive konkurentů.

Na ostudnou Zlatou popelnici kandidují Kalinič, Silva, Pjaca, Niang i Schick

Odchovanec Sparty s minulostí v Bohemians 1905 či Sampdorii Janov tak figuroval v základní sestavě jak proti Realu Madrid, tak proti Interu Milán.

Současně však vyšlo najevo, že se mu podařilo dostat i do poněkud nelichotivé nominace na satirickou cenu Zlatá popelnice (Bidone d´Oro).

O té rozhodují posluchači stanice Rai Radio 2 a dostává ji hráč, jenž v kalendářním roce zůstal ohledně svých výkonů nejvíce za očekáváním a do záření měl daleko.

Kromě autora jedné trefy v Serii A během osmi startů a 457 poskytnutých minut mohou anticenu převzít také o rok starší Chorvat ýMarco Pjaca z Juventusu, jenž je momentálně odložen ve Fiorentině.

Dále pak Aristoteles Romero z Crotone, Pablo Armenteros z Beneventa, Gregoire Defrel ze Sampdorie, Danilo z Udine, Dalbert z Interu, M´Baye Niang z Turína, Nikola Kalinič z Atlétika (jenž je ve Španělsku zapůjčen z AC Milán) a André Silva ze Sevilly (který v LaLize hostuje z AC Milán).

Kolegovi De Rossiho, Džeka, Kolarova a spol. se však ve věčném městě pořád věří. "Naše víra v Patrika je pořád silná. Je pravda, že nepodává konzistentní výkony, ale je to velmi kvalitní hráč, a brzy bude důležitým článkem týmu," zavěštil si sportovní ředitel Vlků Monchi.

Nominace na Zlatou popelnici:

Patrik Schick
Marko Pjaca
Nikola Kalinič
André Silva
M´Baye Niang
Aristoteles Romero
Dalbert
Danilo
Gregoire Defrel
Pablo Armenteros