Nadvláda Ronalda s Messim byla ukončena. Zlatý míč má po deseti letech nového majitele

Nadvláda Ronalda s Messim byla ukončena. Zlatý míč má po deseti letech nového majitele

Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa vůbec poprvé po více než deseti letech ukořistil také někdo jiný než jeden ze proslulé dvojice Ronaldo nebo Messi. Hlasování v Paříži odhalilo, že novým držitelem tohoto ocení bude Luka Modrić.

Nadaný chorvatský kouzelník, který s Realem Madrid v minulé sezoně opanoval Ligu mistrů a se svým národním týmem se probojoval až do finále mistrovství světa, si prakticky během krátké chvíle připisuje další ohromné vyznamenání.

Modrić byl zvolen nejlepším hráčem na šampionátu v Rusku, následně v září se mohl těšit z ocenění FIFA „The Best", které je udělováno nejlepšímu fotbalistovi světa, a nyní se dostal i před loňského vítěze Cristiana Ronalda v prestižní anketě Zlatý míč.

Podíváme-li se na další jména v žebříčku, pak zjistíme, že za Lukou Modrićem se schovává již jednou zmíněný muž prezentující se nám pod značkou CR7 a ihned za ním se objevil Antoine Griezmann. Lionel Messi se nám propadl až na pátou příčku a možná i kvůli tomu se jak on, tak i Ronaldo galavečeru nezúčastnili.