Trpišovský: Přeji Opavě, aby se v lize udržela a hrála se tu liga dále

OBSAHUJE OHLASY

Slavia vydřela vítězství v Opavě a dokázala si tak udržet čtyřbodový odstup od Plzně. Trenér sešívaného souboru Jindřich Trpišovský měl pro slezský celek i přes vypjatou atmosféru slova chvály..

Trpišovský: Přeji Opavě, aby se v lize udržela a hrála se tu liga dále

"Chtěl bych pochválit opavské diváky, kulisa tu je skvělá. Dále chci poděkovat za fantastické hřiště, které bylo na tuhle dobu skvěle připraveno pro fotbal. Pochvalu zaslouží také hráči domácích, kteří se rvali, k zápasu přistoupili velice sportovně. Přeji Opavě, aby se v lize udržela a hrála se tu liga dále, protože tu bylo skvělé hřiště a skvělý soupeř, tvrdý, neústupný, ale férový," vyprávěl na pozápasové tiskové konferenci bývalý stratég Žižkova či Liberce.

Proč stáhl ze hřiště Michaela Ngadeua? Defenzivní hráči se přeci jen příliš často nestřídají. "Michael byl zdravý, ale my jsme na levé straně měli jeho, který měl žlutou kartu, a Jana Bořila, který ji měl také. Kayamba a Kuzmanovič tam hráli velice dobře, domácí spoléhali na brejky. Za stavu 2:2 jsme se hodně tlačili dopředu, Simon je hodně rychlý, my jsme potřebovali jednoho z hráčů se žlutou kartou vyndat, chtěli jsme zajistit Bořila. Bylo to z taktických důvodů, abychom ulevili přetížené levé straně," ozřejmil na webu slavia.cz nadřízený Hušbauera, Sýkory, Zmrhala a spol.

Jeho mužstvu v pondělí pomohlo i vyloučení domácího útočníka Smoly. "Byli přes něj nebezpeční, vyhrával všechny souboje. Chodil dobře do těla, míče vypadávaly kolem něj. Kuzmanovič je chytrý hráč a sbíral je. Určitě jim v tomhle chyběl, neměli to na koho nakopnout. O to více jsme mohli za stavu 2:2 posunout hráče do ofenzívy, na hřišti bylo více místa. Domácí hráli hodně náročně, dobře se přesouvali, stálo je to hodně sil. Samozřejmě pak je minus jeden hráč znát," doplnil šéf slávistické lavičky.

Proš šel zahrávat penaltu sám Miroslav Stoch? Všichni přeci znají nepsané pravidlo, že faulovaný hráč obvykle pokutový kop nezahrává. "Máme určené tři hráče. Je to nejvíce na pocitu hráče. Domlouvali se s Milanem Škodou, že má Miňo hodně gólů a Miňo si na ni věřil, minule ji dal. Miňo hrál dobře, ale naštěstí nedal v momentu, kdy nás to nemrzelo," pronesl Trpišovský, jehož slova zazněla na webu slavia.cz.

Na tabulku se pak dívá slávistické obci hezky. "Jsme spíše spokojeni s našim bodovým ziskem a že to bodově zvládáme. Tohle byl extrémně těžký zápas. Bylo vidět, že domácí tu porazili Baník, se Spartou hráli dobré utkání, i když hrálo šest hráčů, kteří normálně nehrají. Myslím si, že Opava bude v domácím prostředí hodně úspěšná, hráči mají dobrý charakter, jsou dobře organizovaní. My si vážíme vítězství. Co se týče bodového zisku, tak loni byl náskok 14 bodů a hrálo se do posledního kola. Letos je nadstavba. Jsme rádi za to, že jsme ztratili jen ve třech zápasech. Jsem rád, že zvládneme třeba takové utkání, které se pro nás nevyvíjí dobře a dokážeme ho zvrátit," uzavřel dvaačtyřicetiletý odborník.