Trubač: Viděl jsem Spartu v poháru a určitě to není tým, který by se nedal porazit

Kmenový slávista Daniel Trubač v posledních týdnech na teplických Stínadlech pookřál a v současném kádru trenéra Stanislava Hejkala patří ke klíčovým mužům.

Trubač: Viděl jsem Spartu v poháru a určitě to není tým, který by se nedal porazit

"Dostávám víc příležitostí než za minulého trenéra, proto si víc věřím. A doufám, že je to na mně vidět. Teď se musím asi zaměřit víc na koncovku, nějak mi to zrovna nelepí. Času a prostoru teď dostávám víc, cítím se líp, sebevědoměji, protože hraju. Ale neříkám, jestli je někdo lepší nebo horší. Je to prostě jiné," pronesl webem idnes.cz citovaný jednadvacetiletý mladík s minulostí v Hradci Králové.

"Na pozici pod hrotem mi to svědčí víc než z lajny. Každý post má pro a proti, ale za útočníkem se mi daří víc. Proti Liberci kluci vzadu výborně rozehrávali balony, takže jsem měl kolem sebe hodně volného místa a mohl si najít prostor, aby mi dali přihrávku. Když je člověk neobsazený, hraje se jednoduše. Takže já spíš děkuju klukům, že mi balony dají, o to je pak moje pozice snadnější," pokračoval na stránkách idnes.cz kolega Vaněčka, Krále, Hory a spol.

Ačkoliv na severu Čech pouze hostuje, na Sklářích mu záleží. "Dali jsme si za cíl, že bychom chtěli mít po podzimu přes dvacet bodů, teď jich je 19. Trošku jsme spodku odskočili, ale potřebujeme se dostat do většího klidu. Proti Liberci jsme hráli bojovně, od toho se musíme odrazit," doplnil mládežnický reprezentant Česka.

Nadcházející kolo však Teplice přivane na Letnou, kde je doma Sparta. Hosté navíc budou bez důležitého útočníka Davia Vaněčka, který si v metropoli odpyká disciplinární trest za žluté karty. "Je škoda, že ji dostal za střídání. Může naskočit Jindráček, který se po stopce vrací. Viděl jsem Spartu v poháru a určitě to není tým, který by se nedal porazit. Víme, kam jedeme, je to Sparta. Ale my ty body taky potřebujeme," uzavřel slávistický nákup z léta 2017, jehož slova lze najít na portálu idnes.cz.