Zimní přestupové okno se blíží aneb O čem všem se špitá v souvislosti s Chelsea

Zimní přestupové okno se blíží aneb O čem všem se špitá v souvislosti s Chelsea

Již za pár týdnů se otevře lednové přestupové okno, které by mohlo být opět výživné. Celá řada gigantů v Evropě by rádo zachránilo zpackanou sezónu a zkusila ještě zabojovat o cenné trofeje. Hojně se spekuluje i v souvislosti s Chelsea, která ztrácí na čelo tabulky Premier League sedm bodů. Jaké změny by tedy mohly nastat na Stamford Bridge?

Teprve dvaadvacetiletý dánský obránce Andreas Christensen je všeobecně považován za hvězdičku budoucnosti. Podobný názor má i Barcelona, která v něm v současné době vidí možnou náhradu za zraněného Samuela Umtitiho. Problém je však v tom, že Chelsea nechce mladíka ze svého područí uvolnit, protože je také možné, že v létě klub opustí i brazilský veterán David Luiz.

Chelsea své beky příliš pouštět do světa nechce, navíc má kouč Maurizo Sarri v plánu přivést nové tváře do zadních řad. Spadeno má především na čtyřiadvacetiletého albánského obránce Elseida Hysaje. Kmenový hráč Neapole je pod Vesuvem nespokojen se svým platovým ohodnocením. Blues chtějí využít situace a vykoupit hráče za 50 milionů eur, které jsou stanoveny ve smlouvě jako výstupní klauzule.

Velmi žádaným zbožím je také dvacetiletý americký záložník s chorvatskými kořeny. Christian Pulišič je zatím v Dortmundu spokojený, ale nemohl přehlídnout ten zájem, který se ze zbytku Evropy o jeho služby line. V létě započne poslední sezónu ve žlutočerném dresu, pokud se nerozhodne stávající kontrakt prodloužit. Blues již dali do Německa signál, že pokud jeho cena půjde pod 70 milionů liber, může se začít jednat.