Několik spekulačních otazníků, které bude Arsenal potřebovat vyřešit během ledna

Několik spekulačních otazníků, které bude Arsenal potřebovat vyřešit během ledna

Londýnský Arsenal pod taktovkou kouče Unaie Emeryho zraje jako víno. Gunners jsou v tabulce čtvrtí, ale rádi by byli i výše. Započatá práce nového stratéga nekončí jen letním nákupem pár hráčů. Podzim naznačil, kdo je v kádru klíčový, a kdo by naopak mohl balit své kufry. Pojďme zacílit na několik spekulačních otazníků, které by potřeboval londýnský gigant vyřešit během ledna.

Již delší dobu se hovoří o budoucnosti německého záložníka Mesuta Özila. Zkušený středopolař, jenž již pověsil reprezentační kopačky na hřebík, by mohl v lednu zvednout kotvy, a opustit po letech věrné služby Emirates. Podle informací listu The Sun se o jeho schopnosti hojně zajímá milánský Inter. Problém je ale ten, že u současného chlebodárce je Özil vázán smlouvou až do roku 2021.

Velšský záložník Aaron Ramsey si může směle vybírat, jaké klubové barvy bude v budoucnu oblékat. Stát by se tak mělo již během zimního okna, neboť mu v létě končí smlouva, kterou neprodloužil. Již před několika týdny se dotazovaly na jeho dostupnost například Juventus či Real Madrid, nyní se hlásí také Real Madrid, který větří, že jeho cena nebude vysoká.

Dle těchto zpráv by mohl Arsenal během ledna přijít hned o dva kvalitní záložníky. Emery však vyžaduje dostatečně široký a kvalitní kádr, proto už se zvažuje, kdo by mohl být v lednu zakoupen. Podle posledních informací již vedení vyslalo skauty do Říma, kde monitorují v barvách AS jednadvacetiletého tureckého maldíka Cengize Undera. Jeho cenovka je zhruba 50 milionů liber.