Sané? Guardiola je v jeho případě pořád optimistou

Respektovaný šéf Manchesteru City Josep Guardiola je přesvědčen o tom, že rychlonohý křídelník Leroy Sané se nakonec s klubovými představiteli domluví a na Etihad Stadium podepíše dlouholetý kontrakt.

Sané? Guardiola je v jeho případě pořád optimistou

To vše i přesto, že se jednání mezi oběma stranami neúměrně protahují a ke shodě nedošlo ani po delší době. "Nemám žádné informace, že by měl mít náš klub s Leroyem problémy," pronesl bývalý stratég Barcelony a Bayernu Mnichov, jehož mužstvo je v první anglické lize na prvním místě a stále neporaženo.

"Pokud je mi známo, jednání se vyvíjí výborně, ale není to proces na jeden den. Ani u Raheema Sterlinga to ostatně netrvalo jeden den," pokračoval nadřízený Silvy, De Bruyneho, Kompanyho a spol.

"Některým to prostě trvá déle, ale věřím, že Leroy tu zůstane ještě dlouhé roky," uzavřel španělský odborník, který působí na ostrovech již dva a půl roku.

Dvaadvacetiletý rodák z německého Essenu, jenž přišel na ostrovy ve stejném období jako Guardiola a stalo se tak za 50 milionů eur, měl sice v letošní sezoně Premier League pomalejší rozjezd, nicméně v posledních pěti duelech vstřelil čtyři branky a znovu si řekl o místo v základní sestavě Citizens.

V právě probíhají sezoně zatím bývalá hvězdička Schalke 04 zasáhla ve všech soutěžích do 17 duelů s bilancí pěti přesných zásahů a sedmi gólových asistencí.