Kouč Sklářů velebí letenského šéfa Ščasného: Chtěl bych jednou koučink zvládat jako on

Ačkoliv si Teplice pod novým trenérem Stanislavem Hejkalem nevedou špatně, osmnácté ligové kolo je zavane na Spartu, odkud se body nevozí snadno za jakékoliv situace.

Kouč Sklářů velebí letenského šéfa Ščasného: Chtěl bych jednou koučink zvládat jako on

"Nevím, jestli je výhodou, že jsem ve Spartě působil, protože na Letné se hraje vždy složitě. Výhoda je, že do toho půjdeme s vítězstvím v zádech. Nemusíme, ale můžeme, což je dobré," nechal se slyšet před nedělním soubojem někdejší letenský asistent.

Se svým bývalým spolupracovníkem Zdeňkem Ščasným je pořád v kontaktu. "Voláme si, píšeme. Spolupráce se osvědčila a jsem rád, že jsem ho poznal. S hodně lidmi ze Sparty jsem v kontaktu. Byl jsem tam dva a čtvrt a pak ještě čtvrt roku. Mám tam spoustu přátel, štengrujeme se. Když jsem přišel po zápase s Libercem do kabiny, na telefonu jsem měl dvacet blahopřání, z toho 19 ze Sparty Praha," ozřejmil idnes.cz citovaný nadřízený Trubače, Hory, Vaněčka a spol.

Současného hlavního trenéra slavného "S" potkal před lety právě na teplických Stínadlech a dle toho, co o něm řekl, ho mimořádně respektuje. "Přísný je, ale můžeme si dělat srandu, bavit se o čemkoli. Není to, že by přišla nějaká autorita a říkal: Takhle to bude! Ne, on přišel, já jsem Zdeněk Ščasný, tykejte mi, jedeme dál. Skvělý. Líbí se mi, že z malicherností typu pozdní příchod nedělá bůhvíjakou bublinu. Ale hlavně bych si vzal jeho koučování v zápase. Chtěl bych jednou koučink zvládat jako on. Umí postavit základní sestavu tak, aby v průběhu utkání mohl bez střídání změnit systém třeba ze 4–4–2 na 3–5–2. Myslím, že trenér Ščasný měl vždycky nějakou věc připravenou, lusknul a systém změnil," ocenil svého zkušenějšího kolegu současný šéf lavičky severočeských Skářů, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.

Pokud jde o jeho tým, na něm by rád více zapracoval během blížící se přestávky. "Budeme na tom pracovat i během zimy. Chci mít osvojené dva systémy, kromě klasického čtyřobráncového i na tři beky, to není žádné tajemství. Ještě jsem na to nenašel vhodné typy. Se sportovním ředitelem Štěpánem Vachouškem hledáme možnosti příchodů, abychom mohli mít tříobráncový systém víc nadrilovaný, víc propracovaný. Ještě bych potřeboval dát víc šancí Žitnému. Odjíždí mi na nároďák, já ho pak týden nevidím. Potřebuji, aby trénoval se mnou. Luts to samé, chtěl bych mu dát víc šancí, to je taky náš hráč. Naskočil Trubač a hraje velmi dobře. Mám rád mladé. Není zásluha být mladý, ale když se takový hráč nebojí hrát, jen skvěle! Škoda, že není náš, ale Slavie," posteskl si na webu idnes.cz Hejkal.