Slavia podstupuje zásadní změnu. Jaké novinky se hlásí z Edenu?

Pražská Slavia kráčí v tabulce české nejvyšší soutěže zatím bez problémů a okupuje první příčku. Vedení klubu nyní oznámilo změnu v systému řízení na svých klubových stránkách, kdy by mělo plnou odpovědnost za klub nést představenstvo a každý jeho člen bude mít na starost jednu konkrétní oblast.

Slavia podstupuje zásadní změnu. Jaké novinky se hlásí z Edenu?

Vršovický klub se uchýlil k výrazným změnám. Pozice předsedy představenstva byla sloučena s pozicí COE klubu a novým místopředsedou se stal Tomáš Syrovátka. Jan Nezmar pak přebírá plnou odpovědnost za celý sportovní úsek a mládežnickou akademii. Novým členem představenstva byl pak jmenován Aleš Stluka, který je zároveň generálním ředitelem Edenu. V klubu bude mít na starost provoz a bezpečnost.

Jan Nezmar tuto změnu vítá, přestože bude mít na svých bedrech více zodpovědnosti. Na starosti bude mít sportovní oblast včetně odpovědnosti za mládežnickou akademii. „Chceme více než doposud prohlubovat spolupráci na různých úrovních – A týmu, juniorky a dorosteneckých kategorií. Naší ambicí je vychovat hráče pro A tým jednotnou strategií. Proto jsem navrhl jmenování Jindřich Trpišovského do pozice hlavního trenéra klubu a představenstvo to jednomyslně schválilo,“ prozradil Nezmar na klubovém webu pražské Slavie.

Post generálního ředitele už nenáleží Martinu Krobovi, ale v klubu bude pokračovat. „Martinu Krobovi patří poděkování za jeho práci, Slavii mi ve své době pomohl zachránit a postavit ji po manažerské i personální stránce. V další etapě budeme spolupracovat na strategickém směřování klubu, Martin bude působit v dozorčí radě klubu. Počítám i s další manažerskou spolupráci v rámci holdingu akcionáře Slavie,“ přiznal předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.