Vácha, Mebrahtu, Šural, Ristič...kteří hráči zřejmě zažívají na Letné své poslední týdny?

Ačkoliv Sparta inkasovala v sedmnácti hracích dnech jen čtrnáct branek a společně se Slavií, Plzní a Jabloncem disponuje nejlepší defenzivní statistikou z celé soutěže, v dalších statistických aspektech už to taková sláva není.

Vácha, Mebrahtu, Šural, Ristič...kteří hráči zřejmě zažívají na Letné své poslední týdny?

Tím nejvýraznějším je aktuální čtvrté místo a dvanáctibodová ztráta na vedoucí Slavii, z cehož na sedmičce rozhodně radost nemají. Jak avizovalo sportovní vedení, posilovat se bude také v zimní přestávce. A když se budou přivádět nováčci, je logické, že dojde i na odchody. Ty by se mohly týkat těchto jedinců...

Mihailo Ristič (23 let) patří Krasnodaru, ve Spartě pouze hostuje. Letenští však těžko uplatní opci na hráče, kterého využívají jen minimálně. Je to překvapivé, za Crvenu Zvedu Bělehrad nastupoval svého času stabilně a v jejím dresu okusil také evropské poháry.

Josef Šural (28) pořád neprodloužil smlouvu, která mu končí v létě 2019. Navíc je z formy. Podle agenta Pavla Zíky má nabídky z Evropy i USA. Odchod je pravděpodobnější každým dalším dnem bez náznaku podpisu nového kontraktu.

Lukáš Vácha (29) prožívá špatné roky kariéry. Za poslední dvě sezony naskočil v Liberci a ve Spartě do pouhých sedmi ligových duelů. Brzdilo ho i zranění. Změna adresu by mu mohla pomoci.

Nouzový příchod Golgola Mebrahtua (28) se nepovedl. Zatímco v Mladé Boleslavi branky střílel, na Letné během sedmi ligových příležitostí ještě neskóroval. Krátkodobá dohoda se mu těžko prodlouží.

Se zimním koncem jsou déle spojováni i obránci Semih Kaya a Bogdan Vatajelu, případně křídelník Vukadin Vukadinovič. V létě končí smlouva také útočníkovi Václavu Kadlecovi, který v tomto soutěžním ročníku ještě nenastoupil.