Ani Šmejkal, ani Hynek, ani Havlíček. Jihlava si vybrala jiného trenérského vůdce...

Jak zaznělo na idnes.cz, novým trenérem Jihlavy by se měl stát exznojemský stratég s minulostí v Baníku Ostrava Radim Kučera, jenž by měl s Vysočinou podepsat kontrakt již ve čtvrtek.

Ani Šmejkal, ani Hynek, ani Havlíček. Jihlava si vybrala jiného trenérského vůdce...

Mezi kandidáty byli také Petr Havlíček, Daniel Šmejkal i Jaroslav Hynek, nicméně nakonec padla volba právě na čtyřiačtyřicetiletého odborníka.

"Je pravda, že během dvou let těch schůzek bylo několik, ale nikdy to nedopadlo. Teď se ale možná schyluje k tomu, že to dopadne," uvedl na idnes.cz Kučera.

Ten však řešil ve FNL i jiné nabídky. "Mezi těmi všemi z druhé ligy byla tahle z Jihlavy úplně nejvíc. Vidím u Jihlavy ambice na postup. Navíc už předtím patřila Vysočina mezi ligové stálice," pokračoval stratég, který byl v poslední době bez práce.

Nastupovat po Martinu Svědíkovi ovšem nebude snadné. Laťka je nastavena docela vysoko a druhé místo po podzimu znamená, že je vše rozehráno na postup. "Musím uznat, že odvedl opravdu velmi dobrou práci. Mužstvo dostal na příčky, které zaručují, že by se mělo bojovat o postup do první ligy. I proto bude práce tady hodně zavazující," doplnil.

Zimního prodeje klíčových borců se nebojí. Věří, že pokud by trend pokračoval, dorazila by i adekvátní náhrada. "Sledoval jsem, že v Jihlavě nastal určitý výprodej mužstva. Proto doufám, že další teď v zimní pauze už nenastane. Pokud jsou v klubu ambice na postup, měla by situace zůstat v mezích toho, že se má v takovém případě tým spíš posilovat, nikoliv oslabovat," uzavřel na webu idnes.cz rodák z Vigantic.