Mbappé? Už je prý jako Henry a za dva tři roky bude na úrovni Ronalda

Mistr světa z roku 1998 Youri Djorkaeff, který bojoval o dva roky dřív na anglickém Euru i proti české reprezentaci, ocenil svého krajana Kyliana Mbappého.

Mbappé? Už je prý jako Henry a za dva tři roky bude na úrovni Ronalda

Ze současného esa Paris Saint-Germain s minulostí v Monaku, které vstřelilo v letošních deseti zápasech Ligue 1 již dvanáct branek, roste podle jeho názoru hvězda největšího kalibru.

"Měl jsem možnost zahrát si s mnoha velkými útočníky a myslím, že Mbappé se kvůli své rychlosti moc podobá Thierry Henrymu," pronesl padesátiletý rodák z Lyonu.

"Za dva nebo tři roky ale bude jako Cristiano Ronaldo. Podle mě bude v budoucnosti hrát jako klasická devítka. Přesně jako Cristiano," zavěštil si někdejší ofenzivní záložník PSG, Monaka, Interu Milán, Kaiserslauternu, Boltonu, Blackburnu či New Yorku Red Bulls, kde před dvanácti lety ukončil svou profesionální kariéru.

Devatenáctiletý svěřenec Thomase Tuchela už se přibližuje elitním jménům i oficiálně. V rámci Zlatého míče bral cenu pro nejlepšího mladíka roku a v samotné nejvýznamnější anketě France Football se umístil na čtvrté pozici, když se mu podařilo předstihnout i Lionela Messiho, Edena Hazarda či Mohameda Salaha.