Nejhorší finanční bilance v historii Sparty? Ztráta má být téměř tři čtvrtě miliardy korun

Soudobá Sparta, která má před sebou nedělní domácí klání s devátými Teplicemi, se podle médií tn.nova.cz a E15 potýká ve finiši roku 2018 s nejhorší finanční bilancí klubové historie.

Nejhorší finanční bilance v historii Sparty? Ztráta má být téměř tři čtvrtě miliardy korun

Výroční zpráva před Valnou hromadou tvrdí, že za minulou sezonu 2017/2018 jde o ztrátu téměř tři čtvrtě miliardy korun, přesněji 723 milionů korun.

A pro důvody netřeba chodit daleko - neúspěch v evropských pohárech, ze kterých se tým poroučel již v předkole a navíc žádný výraznější prodej. Jen nakupování a přivádění drahých fotbalistů, z nichž v Generali aréně prorazil a i opěvovaný Nicolae Stanciu září jen občas.

Je jisté, že nadprůměrně placené posily a la Tal Ben Chaim či Semih Kaya však žádné velké haló v metropoli neztropily. První zmíněný Izraelec je s současnosti dlouhodobě mimo hru.

Velkohubý "italský projekt" Andrey Stramaccioniho, jehož má prezident Daniel Křetínský dle smlouvy do 31. prosince pořád platit a bývalý stratég Interu či Panathinaikosu byl v posledních měsících i se svou rodinou několikrát viděn na procházkách Prahou, tak skončil ohromaným fiaskem.