Polepší si slovenský brankář až do Premier League? V rukou to bude mít Ranieri...

Polepší si slovenský brankář až do Premier League? V rukou to bude mít Ranieri...

Účastník Championship Rotherham United by si rád udržel kmenového brankáře Fulhamu Marka Rodáka až do konce právě probíhající sezony 2018/2019.

Situace jednadvacetiletého rodáka z Košic by se však mohla změnit poté, co se žezla na Craven Cottage ujal uznávaný italský manažer Claudio Ranieri.

Bývalý stratég Leicesteru City a dalších významných adres by si mohl teoreticky mladou brankářskou naději stáhnout kvůli záchranářským pracaem v Premier League.

Londýnský klub, který je mezi anglickou smetánkou nováčkem, zatím v tomto ročníku Premier League dal šanci hned třem jménům - Bettinellimu, Fabrimu a Sergio Ricovi. Stálou jedničku však nemá...

"Budeme se o tom s Fulhamem bavit. Claudio možná bude spokojen s brankáři, které už má, ale může dojít i k tomu, že bude chtít mezi tři tyče dalšího gólmana. Myslím si, že ještě musíme počkat několik zápasů a v průběhu prosince se na toto téma budeme bavit více," citoval web sport.sk slova kouče Rotherhamu Paula Warneho.

"Marek je jejich hráč. Mohou nám zítra zavolat a říct: Chceme, aby se událo toto, nebo toto. I když jsme s Fulhamem dohodnutí na půjčce pro celou sezonu, ve fotbale se můžou věci změnit velmi rychle a některé události neovlivníme," doplnil Warne, jehož vyjádření vyšlo na sport.sk.

Bývalý strážce svatyně Accringtonu Stanley, Wellingu United či Farnborough dosud stál mezi třemi tyčemi druholigového anglického celku ve dvaceti zápasech. Pětkrát udržel čisté konto.