Mourinho je opět pranýřován: On si snad musí přát, aby ho vyhodili. Proč by se jinak tak choval?

Rudí ďáblové nezažívají vydařený podzim a také samotný kouč José Mourinho hovoří o velkých problémech, ve kterých se jeho tým zmítá. Stále více fanoušků volá po jeho odvolání, ale to si portugalský stratég zatím nepřipouští. Smířený je však s tím, že boj o titul už je ztracen. Dokonce se domnívá, že Manchester United nezakončí sezónu ani v top čtyřce.

Mourinho je opět pranýřován: On si snad musí přát, aby ho vyhodili. Proč by se jinak tak choval?

O víkendu hráči z Old Trafford remizovali na půdě Southamptonu 2:2 a ve středu je čeká v dalším ligovém kole Arsenal. Mourinho tuší, že kolem Vánoc se může rozhodnout o celé sezóně. „Při absenci středních obránců jsme museli na tyto posty nasadit středopolaře, kteří nevědí, jak se má hrát v obraně. Snažili jsme se bránit zónově a skrýt naše slabiny,“ vracel se na tiskové konferenci před dalším důležitým zápasem.

„Tento rok čelíme ještě více problémům. Dokazuje to, o čem jsem hovořil na začátku sezóny. Bude to pro nás velmi náročné. Skončit v TOP 4 by byl téměř zázrak,“ dodal zkušený portugalský kouč, pod kterým se zřetelně houpe trenérské křeslo. Podle průzkumů a anket na Ostrovech je pro jeho odvolání již 72% hlasujících.

„Mourinho získává více bodů mimo hřiště než jeho tým na něm. Nevládne tam pohoda, začalo to už před sezónou. Loni skončili druzí a podívejte, kde jsou nyní. Co se stane v lednu? Můžou mu důvěřovat a dát balík peněz na další příchody? Myslím, že Mourinho chce, aby ho vyhodili. Proč se jinak takhle choval? Jeho posily byly příšerné a teď chce ještě víc peněz na další,“ bušil do kouče Rudých ďáblů bývalá věhlasná tvář Premier League Chris Sutton v rozhovoru pro BBC Radio 5.